Kurs Pierwszej Pomocy EFR



  

Kurs Pierwszej Pomocy EFR

Postprzez Sławek » wtorek, 14 czerwca 2011, 00:41

Otwieramy listę chętnych na Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej EFR.

Kursy: Pomoc w nagłych wypadkach, wstępna pierwsza pomoc (resuscytacja) i drugorzędna pierwsza pomoc (pierwsza pomoc przedmedyczna) (Emergency First Response Primary Care (CPR) oraz Emergency First Response Secondary Care (First Aid)) uczą udzielania pomocy w nagłych wypadkach. Celem obu kursów jest łatwe opanowanie tych umiejętności poprzez naukę i ćwiczenia w niestresującym środowisku. Kursy zakładają ułatwienie uczestnikom zapamiętywania odpowiednich procedur postępowania i zachęcanie uczestników do stosowanie tych procedur przy pomocy potrzebującym.
Oba kursy, pomocy wstępnej (resuscytacja) i drugorzędnej (pierwsza pomoc przedmedyczna) są oparte na powszechnie uznanych wytycznych medycznych opracowanych praktycznie.

Oba kursy, Pomoc w nagłych wypadkach, wstępna pierwsza pomoc (resuscytacja) i drugorzędna pierwsza pomoc (pierwsza pomoc przedmedyczna) oparte są na tych samych podstawach medycznych i mają te same priorytety co w przypadku pomocy udzielanej przez fachowców. Oba kursy zakładają dostępność fachowej pomocy medycznej, jednakże przy kursie Pomoc w nagłych wypadkach, pomoc dalsza (pierwsza pomoc przedmedyczna) przyjmuje się, że personel medyczny jest niedostępny lub jego przybycie może się opóźnić.

Pomoc w nagłych wypadkach, wstępna pierwsza pomoc (resuscytacja) i drugorzędna pierwsza pomoc (pierwsza pomoc przedmedyczna) (Emergency First Response Primary Care (CPR) oraz Emergency First Response Secondary Care (First Aid)) są zgodne z założeniami Basic Life Suport (BLS) Working Group z International Committee on Resuscitation (ILCOR). ILCOR jest międzynarodową grupą reprezentującą wiele najważniejszych organizacji zajmujących się problemami podtrzymywania życia. Źródłem materiału zawartego w programie Emergency First Response jest Guidelines 2000, International Consensus on Science, Circulation, 2000; Vol. 102 (suppl I); ©2000 American Heart Association®, Inc. Zagadnienia medyczne poddane były weryfikacji przez międzynarodową grupę naukowców.

Kurs jest przeznaczony dla WSZYSTKICH, a nie tylko dla osób nurkujących

Cena Kursu:
Indywidualna - 450 PLN
4+ - 300 PLN

Dodatkowe Informacje można uzyskać:

Agnieszka Wiatr
Instr. EFR
Tel. +48 794-117-053
e-mail: aga@edensport.pl



lub bezpośrednio w
Centrum Sportu i Rekreacji EdenSport
Ul. Kazimierza Wielkiego 1a
43-300 Bielsko-Biała

Termin rozpoczęcia Kursu zostanie ustalony na podstawie wstępnej listy chętnych.
Serdecznie zapraszamy.

Lista chętnych :
1. Robert G
2. Patryk
3. Jarek K
4. Darek
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: Kurs Pierwszej Pomocy EFR

Postprzez aga » wtorek, 28 czerwca 2011, 08:42

Dziękuję wszystkim kursantom za miły i niebanalnie spędzony czas na szkoleniu:-))))
aga

Avatar użytkownika
 
Posty: 60
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 18:38

Re: Kurs Pierwszej Pomocy EFR

Postprzez Jarek » wtorek, 28 czerwca 2011, 09:28

Ja też chciałbym podziękować naszej Pani Instruktor :D i nieśmiało zapytać , no bo w ferworze walki z Wackiem i ze Sławkiem (do teraz jestem w szoku ile facet może ważyć :shock: ) (sorry Sławek ;) ) zapomniałem , więc pytam : my to teraz już jesteśmy wyszkoleni ratownicy EFR i możemy , albo mamy obowiązek udzielania pierwszej pomocy jako ratownicy ???
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: Kurs Pierwszej Pomocy EFR

Postprzez aga » wtorek, 28 czerwca 2011, 11:20

Jak tylko papiery dotrą do PADI to będziecie oficjalnie osobami przeszkolonymi w zakresie pomocy przedmedycznej:-)))
aga

Avatar użytkownika
 
Posty: 60
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 18:38

Re: Kurs Pierwszej Pomocy EFR

Postprzez misiek » wtorek, 28 czerwca 2011, 17:48

Jarku obowiązek to mamy cały czas, czy masz jakikolwiek kurs skończony czy też nie. W Polsce staniesz przed sądem jeżeli nie udzielisz pomocy. Ale ostatnio mówiłem Robertowi i Sławkowi co należy zrobić aby być krytym. Pozdrawiam
misiek

 
Posty: 432
Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2011, 20:46
Lokalizacja: Żory

Re: Kurs Pierwszej Pomocy EFR

Postprzez Sławek » środa, 29 czerwca 2011, 11:04

A ja przekazałem tą informacje dalej :D
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany


  

Powrót do Kursy specjalistyczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron