Buddy Watcher - podwodny pager



  

Buddy Watcher - podwodny pager

Postprzez Ryszard Szwajcer » piątek, 3 kwietnia 2015, 22:18

Od bardzo wielu lat myślałem nad stworzeniem jakiegoś urządzenia, które w sposób dyskretny, nienachalny i bezkonfliktowy z podwodną ciszą i spokojem, będzie mógł pomóc w komunikacji z partnurem.
Przewodnik prowadzący grupę, czasami przeoczy jakiegoś dobrze schowanego i zakamuflowanego zwierzaka, którego z kolei zauważy osoba z kadry, zamykająca i zabezpieczająca grupę. Zazwyczaj zwrócenie uwagi przewodnika lub wstrzymanie go na chwilę, by pokazać grupie znalezioną ciekawostkę, skutkowało nieznośnym dla wielu nurkujących grzechotaniem shakera, trąbieniem „kaczorem” czy uderzaniem matalowym prętem po butli lub metalowych elementach uprzęży. To niesione daleko pod wodą wzajemne nawoływanie i dość głośne zwracanie uwagi wśród wielu nurkujących grup, faktycznie rozpraszało i demolowało błogi spokój postronnych nurasów, dla którego tak wielu z nas nurkuje.
Ktoś w końcu nie tylko pomyślał, lecz siadł, zaprojektował i wykonał ciche, nieinwazyjne w środowisku podwodnym i nie oburzające nikogo, kto uwielbia ciszę i spokój, urządzenie przywoławcze.

Obecnie, podwodny pager, czyli „Buddy Wather” jest już po naszych osobistych próbach, przeprowadzonych na wodach otwartych. Z pełną satysfakcją mogę napisać, że urządzenie to spełniło nasze oczekiwania.
Jest pewne, sprawne, ciche i dyskretne.
Nie tylko wibracje są odczuwalne w sposób wystarczający, lecz szybki rzut oka na diody pomaga w upewnieniu się, że jesteśmy przywoływani przez partnera.
Wyraźne diody wskazujące stan naładowania akumulatorków pagera, raczej uniemożliwiają wejście do wody z niesprawnym urządzeniem.
Jedyne, czego mi brakuje, to obecne zablokowanie tego urządzenia na poziomie oprogramowania na dość bliski dystans, wynoszący ok. 20m, ponieważ czasami fajnie by było mieć możliwość na super przejrzystych i ciepłych morzach przywołać innego, zaprzyjaźnionego przewodnika wraz z jego grupą, gdy znajdziemy pod wodą naprawdę ciekawy okaz zwierzaka lub coś mega wyjątkowego.
Urządzenia ładuje się łatwo, z portu USB. Ładowanie trwa ok. 4 godzin.
Z moich obserwacji urządzeń wynika, że urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, że nawet po pełnym naładowaniu, nieużywane, po około czterech dobach automatycznie rozładowuje się w celu ochrony akumulatorów. Zatem ładujemy urządzenie np. w nocy, przed planowanymi nurkowaniami w dniu następnym a nie odkładamy naładowanych, na kilka dni przed nurkowaniem.
Produkt zdecydowanie spełnił nasze oczekiwania i spokojnie mogę go polecić dalej.

Urządzenia Buddy Watcher, można zamówić u nas w EdenSport.
Cena 1 urzadzenia - 499zł
Załączniki
Buddy Watcher.jpg
Buddy Watcher.jpg (78.43 KiB) Przeglądane 23718 razy
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

  

Powrót do NURKOWANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron