Nowy system szkolenia KDP CMAS



  

Nowy system szkolenia KDP CMAS

Postprzez Ryszard Szwajcer » poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 08:06

Ze strony KDP CMAS - Nowy system szkolenia

Dla kogo nowe stopnie?

Wszyscy płetwonurkowie, którzy uzyskali uprawnienia P1 do końca 2010 r. otrzymują status płetwonurka nocnego, a płetwonurkowie P2 uprawnienia z zakresu nawigacji (PNA) oraz poszukiwania i wydobywania (PPW). Po nowe certyfikaty można zgłaszać się do instruktorów działających w klubach i centrach KDP/CMAS.

http://www.kdp.pttk.pl/word/system_szko ... s-1200.jpg


Instruktorzy M2 upoważnieni do egzaminowania na P3

Informujemy że w oparciu o wytyczne CMAS, decyzją Komisji Działalności Podwodnej uchwalono, że instruktorzy M2 KDP/CMAS zostają upoważnieni do samodzielnego prowadzenia szkoleń na stopień P3 KDP/CMAS, włącznie z odbieraniem egzaminów końcowych.
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Nowy system szkolenia KDP CMAS

Postprzez MrBartson » poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 18:59

zmiany na system podobny do padi na pierwszy rzut oka

O co chodzi z kursami zaznaczonymi na żółto i z tymi na zielono? ;] Co to jest płetwonurek w zestawie butlowym? :mrgreen:

Nie wiem czy dobrze to rozumię, ale teraz po zmianie to jest tak jakbym gratis dostał 4 specjalizacje? Zrobiłem P2 do końca 2010; uprawnienia były wtedy "legalnie" do 30m i do 40m z nurkiem P3. Z tego co widze na schemacie to teraz bez nadzoru mogę nurać do 40m i mam specjalizacje: płetwonurek nocny, płetwonurek nawigator, płetwonurek explorator i płetwonurek poszukiwacz-wydobywca?


Aha no i według nowego systemu żeby zrobić P3 wystarczy mi nitrox + suchy skafander i kurs patofizjologi nurkowania i PP? :D

Rychu pomóż bo nie ogarniam :roll:
MrBartson

 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 14:02
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice

Re: Nowy system szkolenia KDP CMAS

Postprzez Ryszard Szwajcer » poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 20:48

Nie otrzymałem jeszcze programu szkoleniowego ale właśnie o to w założeniach chodzi, żeby kurs P-2 rozłożyć na kilka czynników, ponieważ całościowo było dość ciężko i przy porządnie zorganizowanym kursie, przejście go było dość wyczerpujące. Dlatego teraz ma być tak, że P2 będzie do 30 metrów oraz specjalizacja nurkowania głębokiego do 40 po kursie P2.
Specjalizację nocną wyłączono z kursu P1.
Poszukiwanie i wydobywanie przedmiotów oraz nawigacja, zostały wyłączone jako osobne specjalizacje.
Właśnie o to chodzi, żeby z jednej strony zbliżyć się do zasad programu szkoleniowego systemu PADI, z drugiej strony nie każdy na jednym kursie od razu chce zejść na 40m w naszych wodach, więc dlatego rozdzielono ten zakres głębokości na osobne kursy.
Myślę, ze to bardzo dobry kierunek i widać od razu nowe miotły w KDP CMAS, które w końcu zaczynają kruszyć dotychczasowe, betonowe postumenty.
Mnie się te zmiany bardzo podobają, choć to oznacza w tym momencie także dość drastyczne zmniejszenie ceny za sam kurs P2.
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Nowy system szkolenia KDP CMAS

Postprzez MrBartson » poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 22:51

Tak, może i ceny kursu P2 będą niższe, ale za to każda potrzebna specjalizacja swoje parę stówek wyniesie... chyba, że miałeś na myśli koszt kursu w "pakiecie" ? ;]
MrBartson

 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 14:02
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice

Re: Nowy system szkolenia KDP CMAS

Postprzez Ryszard Szwajcer » poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 23:15

Myślę, że kursy specjalistyczne będą miały poszerzony program, więc i trudno będzie taki kurs robić za free lub prawie...
Wydaje mi się że wprowadzę oczywiście cenę "pakietu" kursowego i przy robieniu całości będzie można liczyć na znaczne zniżki :)
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Nowy system szkolenia KDP CMAS

Postprzez MrBartson » poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 23:27

A zmiana odnośnie uprawnień jakie posiadasz, trzeba przyznać, że jest bardzo na LEPSZE :D
MrBartson

 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 14:02
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice

Re: Nowy system szkolenia KDP CMAS

Postprzez Ryszard Szwajcer » poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 23:30

Długo oczekiwane zmiany w KDP CMAS :D
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg


  

Powrót do NURKOWANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron