Nurkowanie w Chorwacji



  

Nurkowanie w Chorwacji

Postprzez Ryszard Szwajcer » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 00:07

Chorwacja jest piękna zarówno nad, jak i pod wodą ale jak się okazuje, nie powinno się korzystać z usług centrów nurkowych indywidualnie, tylko trzeba zorganizować grupę, która po prostu nie da się wyrolować z byle jakimi nurkowaniami, byle gdzie, byle tylko zgarnąć kasę i byle było. Jednak zgrana grupa ma większe przebicie i nie wiedzieć dlaczego, z grupami się bardziej cwaniaczki liczą. Jakby nie czaili, że niezadowolony z usług polskiej bazy nurkowej solo-nurek, może przekazać dalej całej, bardzo licznej ekipie, jak został potraktowany...
Szkoda po prostu gadać ale niestety coraz więcej otrzymuję informacji od naszych nurasów i nurasek,którzy z niesmakiem wspominają pseudo-nurkowania w bazach nurkowych w Chorwacji, czy Czarnogórze.
Powinno się o tym pisać i piętnować postępowanie tych baz, niestety bardzo często naszych- rodzimych.
Nie rozumiem takiego postępowania baz nurkowych w Chorwacji ale jak po raz kolejny słyszę od naszych ludzi, że zostali potraktowani z buta i właściwie to pokazano im ... wielkie nic ( chociaż byli i tacy, którzy zobaczyli pod wodą chociaż lodówkę w Czarnogórze), to szlak mnie jasny trafia.
To bardzo krótkowzroczne myślenie tych baz, więc od teraz zaczynam tworzyć bazę danych, która baza nurkowa potraktowała na odpieprz naszych ludzi. Jak zmontujemy większą ekipę, z którą wybierzemy się do Chorwacji, to po prostu te bazy będziemy omijać szerokim łukiem, choćby zrobili super ekstra i "tylko dla nas" atrakcyjną promocję i naobiecywali nurkowania jak z bajki.
Nie pojedziemy tam po prostu dla zasady!
Jeżeli ktoś nie potrafi szanować naszych solo- nurasów to niech nie liczy, że przyjedzie do nich duża grupa, bo na to nie zasługują.

Bardzo proszę wszystkich naszych nurasów o wszelkie informacje dotyczące ich doświadczeń z poszczególnymi bazami w Chorwacji.
Informacje nie będą upubliczniane na forum, żeby nie było oficjalnych kwasów, wylewania żółci i procesowania się, że "pan Jacek był akurat wtedy niedysponowany i chciał powtórzyć nurkowanie za dwa tygodnie" albo że w polskiej bazie, nie uznajemy uprawnień jakiejś organizacji bo... pan instruktor przeszedł do innej organizacji i akurat jest obrażony na swoją poprzednią organizację nurkową, więc nie uznaje jej certyfikatów...

Bardzo proszę o wszelkie informacje z nazwami centrów nurkowych, które będą zapisywane u nas w danych, ku przestrodze dla naszych następnych nurasów, aby nie zostali wyrolowani przez cwaniaczków z nie szanujących klientów baz nurkowych.
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Nurkowanie w Chorwacji

Postprzez Jarek » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 08:37

Lodówka była w Chorwacji , nie w Czarnogórze. W Czarnogórze nie licząc drobnych incydentów było fajnie. No chyba że lodówek jest więcej.
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: Nurkowanie w Chorwacji

Postprzez Ryszard Szwajcer » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 09:23

A przy lodówce była pralka "Frania"?
Jarku- jak wpadniesz, to przypomnij sobie nazwę bazy, z którą nuraliście.
Resztę naszej ekipy, która tak licznie od ponad roku odwiedzała Chorwację, Egipt,Grecję i kilka innych krajów, także proszę o wszelakie informacje z nazwami baz i miejscami ich lokalizacji. Bardzo proszę jednak nie na forum oczywiście.

Zbieramy też informacje o bazach, które naprawdę warto odwiedzić.
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Nurkowanie w Chorwacji

Postprzez Jarek » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 09:30

Ryszard Szwajcer napisał(a):Informacje nie będą upubliczniane na forum, żeby nie było oficjalnych kwasów, wylewania żółci i procesowania się, że

I tu się nie zgadzam. Informacje tego typu powinny być upubliczniane dla przestrogi dla innych. Jeśli firma nurkowa szczególnie polska pracuje źle , to należy o tym mówić głośno. A procesy i żółć niech se wylewają w kolejce po zasiłek dla bezrobotnych , na który rychło powinni trafić. Skoro jesteśmy klubem już chyba największym w okolicy to należy nam się rzetelna , oficjalna informacja , na ogólnym forum bez ściemy i ukrywania faktów. Tak jak o niektórych firmach piszemy dobrze, nie bójmy się pisać o innych źle.
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: Nurkowanie w Chorwacji

Postprzez Jarek » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 09:36

Ryszard Szwajcer napisał(a):Jarku- jak wpadniesz, to przypomnij sobie nazwę bazy, z którą nuraliście.

Służę uprzejmie:
"Croatia Divers – PADI IDC Collage Croatia"
Pełna relacja z wyjazdu na naszym Forum : viewtopic.php?f=52&t=81
Pod tytułem Relacja Chorwacja.
Miłej lektury ;)
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: Nurkowanie w Chorwacji

Postprzez Ryszard Szwajcer » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 10:04

W sumie chyba masz i rację.
Czasami jednak zdarza się, że niektórzy klienci centrów nurkowych mają nieco wygórowane wymagania a centrum nurkowe nie za bardzo ma możliwość się wtedy bronić. Tego chciałem nieco uniknąć, gdyby opinię wystawiła osoba nie do końca wiarygodna :D

Darku- pisz relację!!! Twoja relacja na pewno się pojawi :D
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Nurkowanie w Chorwacji

Postprzez Jarek » poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 17:39

No cóż, fakt , zdarzają się ludzie szukający dziury w całym i w takim wypadku może się dostać niewinnemu Centrum. Rysiek znasz wszystkich naszych ludzi i wiesz jacy są , sam zresztą piszesz że relacja Darka1 będzie opublikowana więc mu ufasz. I zapewne wielu naszych ludzi spokojnie mogło by napisać rzetelne relacje. Często też z samej relacji można wyciągnąć wiele wniosków i często oskarżający pogrąża się sam.
Też bym nie chciał żeby nasze forum stało się miejscem wylewania żali, pomstowania na zły los, pecha i nie wiadomo czego jeszcze, ale bardzo bym chciał by było miejscem rzetelnej , niekoniecznie grzecznej i układnej informacji. I na szczęście często takim jest. ;)
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: Nurkowanie w Chorwacji

Postprzez Darek1 » czwartek, 16 sierpnia 2012, 06:46

Byłem na wyspie Brać-a tam w pięciu bazach w trzech miejscowościach-Sumartin,Bol,Supetar-w żadnej nikt mnie nawet nie spytał o papiery,czyli rozumiem,że nurkować nie zamierzali. :evil: W Bolu byłem w bazach tambylczych przy samej "kultowej" plaży Zlatni Rat,jedna się zowie Big Blue,drugiej nie pamiętam nazwy i otrzymałem propozycje nurkowania z brzegu przy bazie,ale jak będą mieli intro-normalnie mnie rozwalili.Ale jest plus ,mają sklep dobrze zaopatrzony w ręczniki,klapki,koszulki itp akcesoria nurkowe. :lol: W Sumartinie jest czeska baza -Maniana-najpierw się przedemną chowali,a potem powiedzieli,że nie nurają bo ich zamknęli. :shock: Bazę znaczy.W Supetarze polska baza Silver Fin-nurkujemy jak się zbierze "odpowiednia" grupa(okazało się to być ok. 10 :lol: ,ale za to ja byłem pierwszy)Butle mi nabijali,ich manometr wskazywał 230,mój 170,powiedzieli,że mam problem z zaworem-tylko nie wiem którym.Dodatkowo Pan Od Całokształtu poinformował mnie,że muszę mieć zezwolenie na nurkowanie indywidualne,no niestety nie jest to prawdą,byłem w kapitanacie się dopytać :shock: ,Wsumie intro w zatoce obok bazy też mnie nie interesowało.Na pytanie co mają w ofercie usłyszałem,że nurkują w wielu miejscach.Tak w skrócie wyglądają moje doświadczenia z bazami w Chorwacji.
Z NAMI OSIĄGNIESZ DNO.
Darek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 7545
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 22:26
Lokalizacja: Wola


  

Powrót do NURKOWANIE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron