05.07.2015 - Edenowy spływ na bele czem Sołą  

05.07.2015 - Edenowy spływ na bele czem Sołą

Postprzez Ryszard Szwajcer » wtorek, 16 czerwca 2015, 00:15

05.07.2015 - "Edenowy spływ na bele czem Sołą"

Wszystkich naszych nurasów, nuraski, przyjaciół i przyjaciół przyjaciół,, zapraszamy na "Edenowy spływ na bele czem" rzeką Sołą, który ze względu na kiepską pogodę, przenieśliśmy na nowy termin, czyli na 5 lipca (niedziela)2015r.

Przy sprzyjającej pogodzie, spotykamy się o godzinie 10.00 przy moście w Bielanach (po przeciwnej stronie "Przystani nad Sołą", gdzie jest wygodny zjazd z ulicy Mostowej do Soły).
Spływ kończymy pod kolejnym mostem nad Sołą, pomiędzy miejscowościami Łęki i Zasole przy ulicy Łęcka.
Tam też, będą oczekiwały na nas osoby, które nie będą czynnie uczestniczyły w samym spływie.

Na zakończenie spływu robimy grilla i wspólną nasiadówkę (cokolwiek to nie znaczy), wiec kto posiada grilla niech bierze i nie zapomni także o jakimś mięsiwie. Węgiel zorganizujemy.

Osoby towarzyszące, które będą oczekiwały na mecie nad brzegiem Soły, powinny zaopatrzyć się w krzesełka turystyczne, leżaki i inne maty, aby przez te kilka godzin ;) nie oczekiwać na stojąco na spływających.
Zazwyczaj spłynięcie od jednego mostu do drugiego zajmowało nam około 1,5 - 2 godzin w zależności od tego, ile świrowania, zabaw i wygłupów było na trasie spływu.

Przypominam, że pierwsza załoga, która ukarze się na ostatniej prostej oczom oczekujących na mecie, powinna być przywitana z należnymi honorami, z kwiatami, koniecznie topless, na stojąco, przy akompaniamencie miejscowej orkiestry dętej :)

A teraz konkretniej:

- Spływ jest organizowany na zasadach luźnych, przyjacielskich i koleżeńskich. Spotykamy się w umówionym miejscu o umówionej godzinie i bez okolicznościowych koszulek, długopisów, smyczy, orkiestry, czułych pożegnań i hektolitrów wylanych na pożegnanie łez. Po prostu, przyjeżdżamy, składamy do kupy "bele co", zanosimy to na wodę i jeżeli od razu nie pójdzie na dno... spływamy.
Nie ma w związku z tym organizatora, który zbiera kasę za coś tam lub na coś tam, wyznacza każdemu obowiązki, wszystkim dokazuje, goni jak mucha w latarni, po czym z naszą kasą... znika :)

- Każdy uczestnik spływu, spływa na tym co przyniesie, przywiezie, przytarga, przysmyczy lub wyrwie z ogrodzenia lub stodoły u sąsiada.

- "Bele co" może być kompletnie i niezaprzeczalnie bele czem, tylko żeby utrzymywało się na powierzchni. Chociaż mniej więcej.
Inwencja twórcza oczywiście jak zwykle mile widziana.

- Rozpoczynamy spływ spod mostu w Bielanach, kończymy spływ po upływie ok. 1,5 do 2 godzin w miejscowości Zasole.


- Spływamy rzeką Sołą, gdyby ktoś pomylił sobie deczko, które to "Bielany" :)

- Po zakończeniu spływu, kierowcy wklejają się do wcześniej umówionych samochodów, i jadą po swoje bryki

- Pakujemy całe pływające "bele co" do samochodów, żeby pozostawić po sobie rzekę i brzeg w takim stanie, jaki zastaliśmy.

- Na mecie spływu, organizujemy ognisko z pieczeniem kiełbas i tym, co kto sobie znajdzie na trasie, lub wygrzebie uprzednio zza lodówki.

- Całą resztę informacji dotyczących spływu, możemy dogadywać tutaj, w tym temacie, choć co tutaj jeszcze więcej dogadywać :)

- Wszelkie dodatkowe pomysły jak ubarwić i jeszcze bardziej uatrakcyjnić nasz spływ, będą mile widziane i skrzętnie zapisywane.

- Impreza może być przeniesiona na późniejszy termin w przypadku złych prognoz pogodowych lub wysokiego stanu Soły po wcześniejszych opadach.

Czy oprócz organizatorów jest jeszcze ktoś chętny, żeby się pobawić? :D
Załączniki
start.jpg
start.jpg (189.53 KiB) Przeglądane 8164 razy
Meta.jpg
Meta.jpg (230.26 KiB) Przeglądane 8164 razy
Trasa spływu.jpg
Trasa spływu.jpg (230.63 KiB) Przeglądane 8164 razy
Ostatnio edytowano czwartek, 2 lipca 2015, 21:51 przez Ryszard Szwajcer, łącznie edytowano 1 raz
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: 27.06.2015 - Edenowy spływ na bele czem Sołą

Postprzez Ryszard Szwajcer » piątek, 26 czerwca 2015, 11:53

Ponieważ prognozy pogody są bardzo kiepskie (duże zachmurzenie i deszcz), przekładamy "Edenowy spływ na bele czem" do przyszłej niedzieli. Mamy nadzieję, że może w końcu lato pokaże swoje fajniejsze oblicze.
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg


  

Powrót do Spływ na byle czym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron