Beskidzkie Mini Muzeum Nurkowania



  

Beskidzkie Mini Muzeum Nurkowania

Postprzez Ryszard Szwajcer » piątek, 1 marca 2013, 11:05

Rozrasta się powoli nasze muzeum nurkowania.
Odwiedzające nas osoby spędzają coraz częściej, coraz więcej czasu pod naszą muzealną ścianą.
Dochodzą coraz to ciekawsze eksponaty, wśród których powoli można spotkać prawdziwe perełki historii nurkowania.
Do naszych, osobistych, historycznych już sprzętów dochodzą coraz częściej kolejne okazy, odzyskiwane i uratowane od zapomnienia różnymi sposobami.
Część z nich udaje się po wielu latach odzyskiwać od nurkujących kiedyś z nami przyjaciół, którzy gdzieś na strychach, w piwnicach, komórkach i zakamarkach odkurzają zapomniane, stare ale jakże umiłowane nam dawno temu sprzęty.
Cześć eksponatów natomiast powoli ale systematycznie odkupujemy, tworząc coraz bardziej rozbudowaną kolekcję.
Obecnie zajmujemy się opisywaniem tego, co już mamy a ponieważ powoli dobija nam setka eksponatów, troszkę to wszystko potrwa.
Czekamy na kolejne, wspaniałe eksponaty i wszystkim naszym przyjaciołom przypominamy się, że szkoda wyrzucać coś, co być może jest stare, zakurzone, nie potrzebne i zapomniane. Ocalmy te sprzęty ku potomnym, by wiedzieli jak to kiedyś bywało, w czym się nurkowało, jak działało by mogli pooglądać, dotknąć a może i nawet spróbować?
U nas dla sprzętu sprzed wielu lat, na pewno znajdzie się miejsce a i opieka będzie wyjątkowo troskliwa :)
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Muzeum Nurkowania Mini w EdenSport

Postprzez Ryszard Szwajcer » piątek, 1 marca 2013, 11:06

Mamy już setny eksponat!
Obecnie ów eksponat jest lekko restaurowany, zanim trafi do naszego mini muzeum.
W drodze są następne perełki historii nurkowania. Już jest co oglądać a zapowiada się, że będzie jeszcze znacznie lepiej! :D
Eksponaty nie są niestety jeszcze opisane, ponieważ brakuje cały czas...czasu. Jednak jakby na to nie patrzeć, to samo opisanie poszczególnych elementów, to będzie już tylko kosmetyka, którą ogarniemy w wolnych chwilach. Obecnie możemy o wszystkim poopowiadać :D
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Muzeum Nurkowania Mini w EdenSport

Postprzez Sławek » sobota, 2 marca 2013, 13:38

Czyli rozmiem że od teraz do Edenu wchodzimy w filcowych kapcioszkach i płacimy bilety wstępu :lol: Ryś ty będziesz kustoszem rozumiem, a ja mogę wydawać kapcioszki :lol:
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: Muzeum Nurkowania Mini w EdenSport

Postprzez Ryszard Szwajcer » sobota, 2 marca 2013, 13:39

No to kapcioszki będą musiały być na jakiejś wyższej półeczce, bo jak się niby teraz schylisz do skrzyni? :lol:

A tak w ogóle, to właśnie na chwilę powróciłem do kompa z warsztatu, gdzie przywracam stary blask pewnemu zestawowi, stanowiącemu 100 eksponat. :mrgreen:
Ostatnio edytowano sobota, 2 marca 2013, 13:41 przez Ryszard Szwajcer, łącznie edytowano 1 raz
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Muzeum Nurkowania Mini w EdenSport

Postprzez Sławek » sobota, 2 marca 2013, 13:41

Bede se siedział na podłodze jak "panda" :lol:
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: Muzeum Nurkowania Mini w EdenSport

Postprzez Darek1 » sobota, 2 marca 2013, 15:50

No to ja mogę robić za tego ciecia,co siedzi smutny w kącie i co pewien czas chrącha-nieee dootykać łłłłeksponatuuuff. :mrgreen:
Z NAMI OSIĄGNIESZ DNO.
Darek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 7545
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 22:26
Lokalizacja: Wola

Re: Muzeum Nurkowania Mini w EdenSport

Postprzez Ryszard Szwajcer » sobota, 2 marca 2013, 16:06

Sławek napisał(a):Bede se siedział na podłodze jak "panda" :lol:


No a jak i kto Cię później podniesie?!

Darek1 napisał(a):No to ja mogę robić za tego ciecia,co siedzi smutny w kącie i co pewien czas chrącha-nieee dootykać łłłłeksponatuuuff. :mrgreen:


Mnie się ten pomysł podoba! Osobiście jestem za! :mrgreen:
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Muzeum Nurkowania Mini w EdenSport

Postprzez Darek1 » sobota, 2 marca 2013, 16:08

No to cieszy jak seria z pepeszy :D
Z NAMI OSIĄGNIESZ DNO.
Darek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 7545
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 22:26
Lokalizacja: Wola

Re: Muzeum Nurkowania Mini w EdenSport

Postprzez Sławek » niedziela, 3 marca 2013, 13:21

Ryszard Szwajcer napisał(a):No a jak i kto Cię później podniesie?!


A sam se wewstane, a co twardy cza być nie mientki :lol:
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: Muzeum Nurkowania Mini w EdenSport

Postprzez Ryszard Szwajcer » niedziela, 3 marca 2013, 16:41

No kurde... To muszę to widzieć :D
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Następna strona

  

Powrót do Historia nurkowania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron