Najgłębszy basen świata  

Najgłębszy basen świata

Postprzez Ryszard Szwajcer » niedziela, 5 kwietnia 2015, 22:36

http://divers24.pl/22561-w-wielkiej-bry ... a-swiecie/

Po wielu latach rywalizacji, wygląda na to, że Wielka Brytania ponownie będzie posiadała najgłębszy basen na świecie. Wszystko za sprawą nowej konstrukcji, która ma przebić dobrze znane baseny Nemo33 i niedawno wybudowany Y-40.

Wszystko zaczęło się od Submarine Escape Training Tank – S.E.T.T., głębokiego na 28m basenu Royal Navy. Kolejnym rekordzistą był belgijski Nemo33, który do niedawna dzierżył palmę pierwszeństwa i kusił nurków z całej Europy.

Wszystko zmieniło się w ostatnim czasie, po oddaniu do użytku włoskiego kompleksu Y-40. Zaprojektowany z myślą o nurkach, stał się wspaniałą atrakcją zarówno dla tych, którzy pragną się szkolić i zwiedzać jego podwodne zakamarki, jak i dla wszystkich zwiedzających, którzy dzięki specjalnej trasie, mogą obserwować osoby znajdujące się pod wodą.

Niestety Y-40 niebawem przestanie być najgłębszym basenem świata, gdyż nowy rekordzista ma zostać wybudowany na Wyspach Brytyjskich. Zanurzając się w wody Blue Abyss, bo tak będzie nazywał się ów basen, otrzymamy możliwość zanurzenia się na głębokość… 50 m! To 10 m więcej niż u dotychczasowego rekordzisty i 17 m głębiej niż Nemo33.

Blue Abyss zostanie wybudowany na obrzeżach Londynu w hrabstwie Essex. W założeniu kompleks ma stać się największą placówką do szkolenia nurków rekreacyjnych, technicznych, freediverów i nurków zawodowych na świecie! Biorąc pod uwagę świetną kondycję brytyjskiego światka nurkowego, a także świetne połączenia komunikacyjne w okolicach angielskiej stolicy, na pewno nie zabraknie chętnych do odwiedzin.

Ciekawostką jest, że oprócz wszelkiej maści nurków i miłośników podwodnych aktywności, basen w celach szkoleniowych będzie wykorzystywany również przez Europejską Agencję Kosmiczną – ESA (European Space Agency).

Lokalizacja oprócz basenu, będzie posiadała parking, hotel oraz pełną infrastrukturę, której mogą potrzebować odwiedzający, przybywający nawet z najdalszych zakątków świata.
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

  

Powrót do Różne - nurkowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron