Zapraszamy na nasze kolejne, klubowe warsztaty nurkowania na basenie, które zaplanowaliśmy na dzień
10 kwietnia 2015r. (piątek), na krytym basenie w Pszczynie, przy Szkole Rolniczej na ul. Szymanowskiego 12.
Mamy zarezerwowany basen od godz. 17.30 - 19.30.
Przyjeżdżamy pod basen na godz. 17.15, wnosimy sprzęt i o 17.30 wchodzimy na basen.
Przypominam o konieczności posiadania czepków na basenie!
Zapraszamy na zajęcia.
Ilość uczestników zajęć jest ograniczona (max. 15 osób), zatem decyduje kolejność zgłaszania się do udziału w warsztatach.
Osoby, które chcą wypożyczyć sprzęt na basen, proszone są o wcześniejszy kontakt i zamówienie potrzebnego sprzętu.
Wszystkich chętnych do uczestniczenia w naszym klubowym treningu oraz warsztatach, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie i potwierdzenie swojej obecności.
W naszych zajęciach mogą brać udział wszyscy chętni, również nie będący czynnymi klubowiczami.
Przypominam jednocześnie, że pierwszeństwo w korzystaniu z basenu klubowego oraz zniżki w płatnościach, obowiązują tylko czynnych klubowiczów EdenSport czyli osoby, które są naszymi klubowiczami i mają uregulowane składki członkowskie.
Ponieważ na basenie nie ma zbyt wiele czasu na wyjaśnianie zasad naszych warsztatów nad wodą, gdy mamy być już "pod", mały skrót przybliżający sedno zajęć zamieszczam poniżej:
1. Osoby, które uczestniczą w zajęciach i warsztatach basenowych, ćwiczą pływalność, prawidłową pozycję pod wodą, umiejętność zawiśnięcia w toni przy wykorzystaniu kamizelki ratunkowo wypornościowej, skrzydła, suchego skafandra ( w zależności od opcji, którą posiadają) oraz pojemności własnych płuc.
2. Gdy opanujemy te umiejętności w sposób zadowalający, możemy rozpocząć kolejny etap treningu czyli naukę pływania żabką techniczną. Bardzo ciężko się uczy pływać żabką, gdy ktoś jeszcze walczy z pływalnością, pozycją, wyważeniem i błąkającym się po plecach, źle dopiętym sprzętem.
3. Gdy osiągniemy zadowalający poziom umiejętności pływania żabką techniczną, możemy rozpocząć ćwiczenie umiejętności płynięcia do tyłu, czyli wycofania się od przeszkody. Cofanie pod wodą, możemy przeprowadzić zarówno za pomocą płetw jak i rąk, jednak przy wykonywaniu "piórkowania" rękami, należy zwrócić baczną uwagę na zasady prawidłowego i bezpiecznego piórkowania.
4. Jeżeli uczestnik warsztatów nie może sobie sam poradzić z jakimś elementem ćwiczeń, podpływa do kadry i zgłasza problem.
Kadra na basenie jest zawsze do dyspozycji uczestników i przejmuje w tym momencie ćwiczącego w swoje "płetwy", pokazując i demonstrując ćwiczenie, oraz prowadząc ćwiczącego do momentu, gdy ten jest już przygotowany do dalszego doskonalenia nabywanych umiejętności już samodzielnie.
5. Przypominam o tym, że w małych twinach - "szuwarkach", należy odkręcić zawsze oba zawory, ponieważ zauważyliśmy podczas napełniania butli, że sporo osób odkręca tylko jeden zawór, przez co w czasie trwania zajęć basenowych może korzystać tylko z jednej butli zestawu.
6. Ponieważ część osób chce ćwiczyć na basenie trym i pozycję oraz prawidłowe wyważenie przypominamy, że w takim wypadku aby wyważenie miało sens, powinni doważać się w takiej konfiguracji sprzętowej, w jakiej nurkują na wodach otwartych.
7. Do dyspozycji mamy butle:
- szuwarki - 2x4l,
- szuwarki duże - 2x7l
- 12l
- 15l
Bardzo prosimy o przemyślaną rezerwację miejsca na warsztaty nurkowe, ponieważ zablokowanie miejsca i w ostatniej chwili rezygnacja z niego, powoduje często brak możliwości dobrania na ostatnią chwilę innej osoby chętnej, dla której nie wystarczyło już miejsc.
Sprzęt wnosimy na basen w sposób partnerski czyli wszyscy współpracują, wnosząc i znosząc całość sprzętu na basen i z basenu.
Nie tolerujemy cwaniactwa, leserstwa i "śprytnych miglanców"- fachowców od notorycznych spóźnień, szybszego uciekania z basenu, żeby tylko nie nosić z resztą partnurów sprzętu, nawet swojego.
Nie tolerujemy elementarnego braku koleżeństwa i partnerstwa, które jest podstawą bezpiecznego nurkowania.
Na basenie nurkują:
1. Rysiek
2. Patryk