Uwagi techniczne



  

Uwagi techniczne

Postprzez Sabina » piątek, 1 kwietnia 2011, 20:45

Wybaczcie, że się "czepiam" ale nie ma tu odpowiedniego działu, a chciałam poruszyć parę drobnych kwestii związanych z praktycznym działaniem forum.
Po pierwsze czy moglibyście zrobić takie czary-mary, żeby link podany na forum po kliknięciu otwierał się w nowej karcie lub w nowym oknie?
Czy jest możliwe, aby posty nieprzeczytane wyświetlały się w takim formacie:
http://img846.imageshack.us/i/daaaa.png/ ? Czy może już tak jest ale ja tego nie widzę?
I czy powstanie ShoutBox? I jeszcze pytanie czy możliwe jest uruchomienie opcji pozwalającej na tzw szybką odpowiedź pojawiającą się pod postami, zablokowaną przeważnie dla gości?
Dziękuję serdecznie :)
Sabina

Avatar użytkownika
 
Posty: 320
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 18:14
Lokalizacja: Bielsko/Krk

Re: Uwagi techniczne

Postprzez Patryk » piątek, 1 kwietnia 2011, 20:52

Sabina napisał(a):Po pierwsze czy moglibyście zrobić takie czary-mary, żeby link podany na forum po kliknięciu otwierał się w nowej karcie lub w nowym oknie?

Jak naciśniesz na link scrollem, tym którym przewijasz stronę, to powinna się otworzyć w nowej karcie, ale zobaczymy co da się zrobić :)

Sabina napisał(a):Czy jest możliwe, aby posty nieprzeczytane wyświetlały się w takim formacie:
http://img846.imageshack.us/i/daaaa.png/ ? Czy może już tak jest ale ja tego nie widzę?

Trochę słaba jakośc obrazka który posłałś, ale opcja widoku postów nieprzeczytanych już jest. Znajduje się na górze strony w formie:
"Wątki bez odpowiedzi • Nieprzeczytane posty • Nowe posty • Aktywne wątki"

Sabina napisał(a):I czy powstanie ShoutBox? I jeszcze pytanie czy możliwe jest uruchomienie opcji pozwalającej na tzw szybką odpowiedź pojawiającą się pod postami, zablokowaną przeważnie dla gości?


Jak na razie nie będziemy nic takiego uruchamiać :)
Ostatnio edytowano piątek, 1 kwietnia 2011, 21:23 przez Patryk, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Patryk

Avatar użytkownika
 
Posty: 2028
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 22:38
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Uwagi techniczne

Postprzez Sabina » piątek, 1 kwietnia 2011, 21:00

No właśnie już znalazłam z tymi nieprzeczytanymi postami.
Niektóre fora mają tak, że jeśli podczas jednej wizyty nie przeczyta się jakiś postów to po opuszczeniu forum przy ponownej wizycie oznaczone są już jako przeczytane i nie wyświetlają się więcej, tu też tak jest?
A, i jeszcze ostatnia kwestia. Nie będzie odsyłało automatycznie od pierwszego nieprzeczytanego posta, prawda?
Ja nie jestem aż tak okropna ;)
Sabina

Avatar użytkownika
 
Posty: 320
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 18:14
Lokalizacja: Bielsko/Krk

Re: Uwagi techniczne

Postprzez Patryk » piątek, 1 kwietnia 2011, 21:15

Sabina napisał(a):Niektóre fora mają tak, że jeśli podczas jednej wizyty nie przeczyta się jakiś postów to po opuszczeniu forum przy ponownej wizycie oznaczone są już jako przeczytane i nie wyświetlają się więcej, tu też tak jest?

Jeśli wejdziesz do tematu gdzie są jakieś nowe wiadomości to temat odznaczy się jako przeczytany, niezależnie czy byłaś na pierwszej jego stronie czy na 3. Przy ponownej wizycie tematy nieprzeczytane nadal będą nieprzeczytane :) chyba że liczba postów przekroczy ustaloną w ustawieniach wartość, to wyskoczy odpowiedni komunikat.

Sabina napisał(a):A, i jeszcze ostatnia kwestia. Nie będzie odsyłało automatycznie od pierwszego nieprzeczytanego posta, prawda?


Niestety nieprzeczytane posty w czytanym temacie trzeba znaleźć samemu ;)
Obrazek
Patryk

Avatar użytkownika
 
Posty: 2028
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 22:38
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Uwagi techniczne

Postprzez Ryszard Szwajcer » piątek, 8 kwietnia 2011, 08:21

Czy Wam też tak ścina naszą stronę, czy tylko mnie?
Jeżeli Wam też ścina się nasza strona i forum, to chyba na szybciocha musimy zmienić serwer bo coś mi się zdaje, że ten obecny już nie wydala...
A podobno miał być bardzo O.K...
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Uwagi techniczne

Postprzez Adam » piątek, 8 kwietnia 2011, 08:27

Miałem tak, natomiast dzisiaj jest wszystko ok. Może problem powstaje gdy na forum jest więcej użytkowników.
"Zwyczaj puszczania kobiet w drzwiach sięga czasów prehistorycznych. W ten sposób sprawdzało się czy w jaskini nie ma niedźwiedzi"
Adam

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 09:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Uwagi techniczne

Postprzez Patryk » piątek, 8 kwietnia 2011, 08:39

Adam, właśnie obserwowałem kiedy następują zawieszenia serwera i niestety nie :( Na forum w czasie gdy strona i forum przestawały na chwilkę funkcjonować były 3 osoby. Nie wiem ile osób siedziało w tym czasie na stronie, ale to było już prawie w nocy, więc sądzę, że o tej porze niewiele.

Musimy z tym coś zrobić, bo to mnie denerwuje. Jak najszybciej trzeba zmienic serwer albo naprawić błąd który występuje na obecnym. Będziemy nad tym pracować ;)
Obrazek
Patryk

Avatar użytkownika
 
Posty: 2028
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 22:38
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Uwagi techniczne

Postprzez Adam » piątek, 8 kwietnia 2011, 09:59

Zgłoście problem i dajcie im szanse :D wyznaczcie czas oczekiwania na poprawę :twisted: a później już tylko wyciągnąć wnioski.
P.S. Właśnie przy wysyłanie tego posta forum wisiało jak majtki w kroku (co niektórym) :lol: popatrzyłem na zegarek to było o 9.57
"Zwyczaj puszczania kobiet w drzwiach sięga czasów prehistorycznych. W ten sposób sprawdzało się czy w jaskini nie ma niedźwiedzi"
Adam

Avatar użytkownika
 
Posty: 794
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 09:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Uwagi techniczne

Postprzez Sabina » piątek, 8 kwietnia 2011, 10:10

A więc jednak wczoraj mi nie zmulał internet jak myślałam, co było by wręcz niemożliwe :)
Sabina

Avatar użytkownika
 
Posty: 320
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 18:14
Lokalizacja: Bielsko/Krk

Re: Uwagi techniczne

Postprzez Ryszard Szwajcer » wtorek, 10 maja 2011, 23:29

Ze względu na problemy techniczne z logowaniem niektórych osób oraz możliwością pisania postów, przygotowujemy się do zmiany serwera.
Mam nadzieję, że na nowym serwerze nie będzie już problemów technicznych.
Powoli pracujemy także nad zmianą naszej głównej strony, lecz pracy jest tak dużo, że to jeszcze troszkę potrwa.
Wszystkich, którzy mają problemy z logowaniem na forum oraz pisaniem postów, prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości i przepraszamy za przejściowe kłopoty, spowodowane niewydolnością serwera, który miał być podobno super a wyszło kurcze jak zawsze :oops:
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Następna strona

  

Powrót do DYSKUSJE OGÓLNE / HYDE PARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron