Dlaczego nurkujesz??



  

Dlaczego nurkujesz??

Postprzez misiek » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 20:41

Witam. Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł aby założyć taki dziwny temat :). Chciałbym aby każdy chętny opisał tutaj to dlaczego zaczął nurkować, dlaczego nurkuje, co go do tego skłoniło itp. Może jak pokaże się to osobą postronnym kiedyś to będą tutaj wpisy motywujące do tego aby spróbować tego pięknego sportu jakim jest nurkowanie :)

A więc ludziska do dzieła :)
misiek

 
Posty: 432
Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2011, 20:46
Lokalizacja: Żory

Re: Dlaczego nurkujesz??

Postprzez misiek » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 21:03

Skoro rzuciłem temat wypadało by abym coś napisał:


Kiedy w 2010 roku dostałem informację że na kawalerskie kumpla organizowane jest Intro nurkowe długo się nie zastanawiałem. Chciałem spróbować czegoś nowego, czegoś gdzie jeszcze mnie nie było, gdzie nie było wielu moich znajomych. I jak okazało się było to wspaniałe przeżycie dla mnie. Ku zaskoczeniu instruktorki byłem niezwykle spokojny jak na pierwsze w życiu zejście pod wodę.
Zaraziło mnie to i znalazłem w tym pasję którą kocham :)

A dlaczego?
- Nurkowanie mnie uspokaja, kiedy schodzę po wodę wyłączam się dla świata zewnętrznego, nie myślę o problemach jakie mam, nie myślę o tym co mam zrobić i co mnie czeka po wyjściu. Wyciszam się. Piękne jest to w tym sporcie że pod wodą jestem tylko ja, partnur :) i cisza, słychać tylko dźwięk oddechu...
- Oddech - kolejna sprawa dlaczego, zauważyłem że strasznie uspokajam organizm kiedy kontroluje swój oddech, kiedy staram się wypracować taki sposób oddychania aby starczyło mi na jak najdłużej powietrza. Piękne jest to kiedy uczysz się kontrolować swój oddech, panować nad nim, sprawiać aby to on decydował o tym że uniesiesz się w górę czy opadniesz na dół...
- Nieważkość - coś pięknego, kiedy człowiek całe życie twardo chodzi po ziemi a tu nagle może poczuć się w stanie nieważkości, gdzie łamie się prawa fizyki jakie zna zwykły człowiek. Piękne jest to kiedy przy jednym wdechu można się unieść w górę i zacząć obracać się i robić to czego na świeżym powietrzu nie było by mi dane (na moją masę działa zbyt duża grawitacja :D)
- inne spostrzeganie świata pod wodą - stojąc na ulicy wiem że inny człowiek może do mnie podejść z lewej, prawej, z przodu lub z tyłu. Pod wodą jest więcej możliwości, można byś wszędzie, z prawej, lewej, z przodu, z tyłu, na górze, na dole.... To powoduje u mnie że inaczej patrzę na świat pod wodą bo nigdy nie wiadomo z której strony mnie coś zaskoczy :)

-POKORA - nie wiem jak Was ale nurkowanie nauczyło mnie pokory, może jest to piękny sport, ale doskonale wiem że w każdej chwili może coś pójść nie tak, że może się coś stać..../ Pokora przed dwoma żywiołami Wodą i powietrzem. Szanowanie tego co mamy. Staranie się dążyć do perfekcji aby nie stracić zbyt szybko powietrze. Kiedy mamy coś pod dostatkiem nie doceniamy tego, zaczynamy to robić dopiero kiedy wiem że za chwile może Nam tego zabraknąć.

Można by tu pisać wiele o tym co czuje kiedy nurkuje. Lubię wodę i przebywanie w niej.

Wielkie dzięki dla Ryśka i Sławka za pokazanie tego jakie może być piękne nurkowanie. Za to że pokazują i uczą mnie tego aby nurkowanie było dla mnie przyjemnością, a nie walką o każdą minutę przetrwania pod wodą. Wielkie dzięki dla wszystkich z którymi nurkuje bo z taką ekipą to można osiągnąć wiele

Sory że mnie wzieło na jakieś takie pisania, ale jakoś tak stwierdziłem że lepiej napisać coś co się myśli niż trzymać to w sobie :D

Pozdrawiam

P.S. Nie jeste stworzonym pisarzem więc przepraszam za mało Polską pisownię i składnie :D
misiek

 
Posty: 432
Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2011, 20:46
Lokalizacja: Żory

Re: Dlaczego nurkujesz??

Postprzez Jarek » wtorek, 12 czerwca 2012, 10:53

Misiek co Ci jest :o :o :o
Na nostalgię Cię wzięło ?
misiek napisał(a):kiedy schodzę po wodę wyłączam się dla świata zewnętrznego

To się nazywa narkoza azotowa.
misiek napisał(a):nie myślę o tym co mam zrobić i co mnie czeka po wyjściu

Ja tam zawsze myślę co mnie czeka po wyjściu :shock:
misiek napisał(a):- Nieważkość - coś pięknego,

No, ale na drugi dzień gorzej :(
misiek napisał(a):Piękne jest to kiedy przy jednym wdechu można się unieść w górę i zacząć obracać się i robić to czego na świeżym powietrzu nie było by mi dane

A to już jest Gigant Narkoza
misiek napisał(a):pod wodą bo nigdy nie wiadomo z której strony mnie coś zaskoczy :)

Z kim Ty kurde nurasz :lol:
misiek napisał(a):Sory że mnie wzieło na jakieś takie pisania, ale jakoś tak stwierdziłem że lepiej napisać coś co się myśli niż trzymać to w sobie :D

Znaczy się chciałeś se ulżyć ?

Sorki Misiek za te żarty :oops: , tak na prawdę bardzo mi się spodobał Twój tekst bo tak na prawdę wszyscy mamy jakieś tam podobne odczucia.
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: Dlaczego nurkujesz??

Postprzez Darek1 » wtorek, 12 czerwca 2012, 10:56

Jarek,rany,my często z MIśkiem nuramy razem. :shock:
Z NAMI OSIĄGNIESZ DNO.
Darek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 7545
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 22:26
Lokalizacja: Wola

Re: Dlaczego nurkujesz??

Postprzez Jarek » wtorek, 12 czerwca 2012, 11:31

Myślisz Darku że Misiek mówi o zaskoczeniu z Twojej strony :?: :D
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: Dlaczego nurkujesz??

Postprzez Zuza » wtorek, 12 czerwca 2012, 15:23

Tak bardzo chciałam napisać swoją historię ,ale Jarek bardzo skutecznie mnie od tego odwiódł. :) Narazie nie zaryzykuje- ja już napisałam- jak to doceniam Ryska i tez mnie wyśmiali. :evil: Co za ludzie ? :lol: . Misiek mnie osobiscie urzekła Twoja historia... ;).
Zuza

 
Posty: 107
Dołączył(a): poniedziałek, 23 stycznia 2012, 11:42

Re: Dlaczego nurkujesz??

Postprzez Jarek » wtorek, 12 czerwca 2012, 15:25

Zuza napisz , proszę , obiecuję że będę grzeczny, troszkę :twisted:
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: Dlaczego nurkujesz??

Postprzez Ryszard Szwajcer » wtorek, 12 czerwca 2012, 15:43

Zuza- napisz!
Kompletnie nie przejmuj się Jarkiem. On sporo naszych już skutecznie wystraszył ale tylko tych, co go nie znają i myślą, że on tak na poważnie :lol:
Jak się poznają na Jarku, wtedy ich popuszcza już całkiem,. cokolwiek to nie znaczy :D

Sprowokowany tekstem Miśka myślałem, jak zaczęło się moje nurkowanie i kiedy. Problem leży tutaj w tym, że muszę sobie odtworzyć bardzo odległe czasy i z tym jest już powoli u mnie problem.
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Dlaczego nurkujesz??

Postprzez Oskar » wtorek, 12 czerwca 2012, 16:09

Zuza!! Zuza!! Zuza!!
WELCOME TO MY WORLD, THE WORLD OF EDENSPORT
Oskar

Avatar użytkownika
 
Posty: 742
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dlaczego nurkujesz??

Postprzez misiek » wtorek, 12 czerwca 2012, 18:04

Jarku, mnie nie ruszają takie docinki :D. Mam też poczucie humoru. Ale coraz częściej ludzie mnie sie pytają dlaczego nurkuje, kiedy im opowiadam to widzę ten błysk w ich oczach mówiący że też by chcieli....

Znam Twoje poczucie humoru choć krótko się znamy dlatego wiem co masz na myśli i czekam na Twoją historie :D bo jestem bardzo ciekawy jak to jest ze "Starymi" płetwonurkami :D
misiek

 
Posty: 432
Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2011, 20:46
Lokalizacja: Żory

Następna strona

  

Powrót do DYSKUSJE OGÓLNE / HYDE PARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron