01.03.2015-Nurkowanie klubowe na Zakrzówku



  

01.03.2015-Nurkowanie klubowe na Zakrzówku

Postprzez Darek1 » środa, 25 lutego 2015, 14:43

W niedzielę nurkujemy klubowo na Zakrzówku-może ktoś jeszcze dołączy?
Darek1
Andrzej H
Daniel
Jarek B
Z NAMI OSIĄGNIESZ DNO.
Darek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 7545
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 22:26
Lokalizacja: Wola

Re: 01.03.2015-Nurkowanie klubowe na Zakrzówku

Postprzez Darek1 » niedziela, 1 marca 2015, 19:09

No i po nurańsku.Jak zwykle było zajefantastycznie ale najszło mnie kilka refleksji.Należy nam się kilka tysięcy basenów(Rysieeeeeeeek)-pływalność jest całkiem przydatną umiejętnościom(jak mawia prezydęt)Nie musimy pływać na grzbiecie jeśli tego wyrażnie nie chcemy , opadać na dno w takiej pozycji,bać się jak ciemno .Nie trzeba cały czas sprawdzać jaka jest pogoda na powierzchni.Najzwyczajniej cza ćwiczyć jak taki nieogar Rysiek.Kurna jemu nie stydno jest?Jeszcze Rysiek znaki zna-czamu?
Tak poważnie-jedziemy na Zakrzówek prawie 100 km.-myślę że nie jest to miejsce aby ćwiczyć podstawowe umiejętności-to się robi na basenie-tam chcemy nurać-a nie pilnować aby ktoś nie zginął.
Dla niektórych-BASEN,BASEN,BASEN.......a dopiero potem Zakrzówek.Koparki nie pomogą. :mrgreen:
Z NAMI OSIĄGNIESZ DNO.
Darek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 7545
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 22:26
Lokalizacja: Wola

Re: 01.03.2015-Nurkowanie klubowe na Zakrzówku

Postprzez Ryszard Szwajcer » niedziela, 1 marca 2015, 21:24

No cóż...
Trudno odmówić racji.
Ja zawsze mówiłem, że nawet na pokazach basenowych, jak mamy chwilkę czasu, to cały czas ćwiczymy bo do mistrzostwa o jakim marzymy, to nam jeszcze daleko.
Dlatego też mając ładnych parę tysięcy godzin spędzonych pod wodą, cały czas ćwiczę.
Myślę, że takie koleżeńskie i przyjacielskie wskazywanie sobie nawzajem jakichś niedociągnięć technicznych w czasie nurkowania, jest bardzo potrzebne.
Nie zawsze wszystko widzimy takie jakim jest postrzegane z boku, więc czasami wskazanie błędu czy nawet zwrócenie uwagi na zagmatwanie w konfiguracji sprzętu, krzyżowanie się węży lub innych usterek od przyjaciela z boku jest wielce pożyteczną radą.

Dlatego faktycznie powinniśmy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, gdy czas po temu. A czas i możliwości ćwiczenia są na basenie, gdzie jest i ciężko - bo płytko, ale i mega wygodnie bo jasno, czysto i pełno naokoło płytek, stanowiących rewelacyjne punkty odniesienia przy ćwiczeniu pływalności, prawidłowego trymu i wielu innych samodoskonaleniach technik nurkowych.
Na wodach otwartych, możemy mieć ten luksus, że wykorzystujemy umiejętności i technikę wyuczoną na basenie.
Przy dobrej technice i umiejętnościach, opływaniu i prawidłowej pływalności oraz trymie, możemy nurkować w nieco większych zakresach głębokości, niż głębokości "ćwiczebne" z zakresu kursu "Bubblemaker" ;)

Po swoich ostatnich doświadczeniach i obserwacjach basenowych z nurasami i nuraskami, którzy już naprawdę skończyli kursy podstawowe dość dawno temu dopiszę jedynie, że w wielu przypadkach naprawdę najwyższy czas, aby przypomnieć sobie podstawowe znaki nurkowe...
Ale to chyba powinienem napisać w innym dziale, jednak tak mnie teraz naszło.
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: 01.03.2015-Nurkowanie klubowe na Zakrzówku

Postprzez Janusz P » niedziela, 1 marca 2015, 22:04

Ale laurka .
Janusz P

 
Posty: 506
Dołączył(a): czwartek, 1 marca 2012, 21:30
Lokalizacja: Bielsko-B/Mlada Boleslav

Re: 01.03.2015-Nurkowanie klubowe na Zakrzówku

Postprzez Ryszard Szwajcer » niedziela, 1 marca 2015, 22:15

No niestety Janusz. Czasami trzeba po przyjacielsku porozmawiać, ponurkować, poćwiczyć, by nurkowało się naprawdę świetnie i bezpiecznie.
Wszystkim. :)
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg


  

Powrót do Umawiamy się na nurkowania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron