Latawce w Eden Sport



  

Re: Latawce w Eden Sport

Postprzez Patryk » niedziela, 8 maja 2011, 23:24

Dzisiaj byliśmy pierwszy raz po mroźnej zimie pobawić się z latawcem i spróbować swoich sił w powerkiting'u.
W ruch poszedł 5-cio metrowy miękki kite. Były to jego pierwsze loty na nowych linkach, tak więc dużo czasu poświęciliśmy na ustawienia i dopasowanie długości do jakości :D
Zabraliśmy z nami mountainboard, więc próbowaliśmy trochę pojeździć, lecz jest to tak trudne do opanowania, szczególnie w dość długiej trawie, że po 20 metrach zazwyczaj kończyło się lotem do przodu bez deski.
Ogólnie rzecz biorąc nieźle nas "wysmyrało" po trawie i dopiero przed chwilą pozbyłem się ostatnich źdźbeł trawy z uszu i nosa. W sumie dzisiaj przejechałem po trawie na plecach i tyłku spokojnie z 50 metrów! ale czego się nie robi dla dobrej dawki adrenaliny i udanego treningu.
Musimy się nauczyć panować nad latawcem w 100% jeśli chcemy wejść z 3 razy większym na wodę.
Udanym pomysłem było przypięcie się liną do drzewa i ubranie się w uprząż. Dało to niezły efekt karuzeli. Przy dobrych lotach wzbijaliśmy się na 2 metry i przelatywaliśmy około 5 metrów w bok. Gorzej było z lądowaniami. Co tu dużo gadać! Wiele ciekawych "akcji" nagraliśmy i w wolnej chwili zmontuje je w jakiś ciekawy filmik :)
Obrazek
Patryk

Avatar użytkownika
 
Posty: 2028
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 22:38
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Latawce w Eden Sport

Postprzez Sławek » poniedziałek, 9 maja 2011, 07:30

Kurna Patryk dlaczego mnie tam nie było :( następnym razem dajcie znać wcześniej jak będziecie planować zabawy z "lataniem" :mrgreen:
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: Latawce w Eden Sport

Postprzez Ryszard Szwajcer » poniedziałek, 9 maja 2011, 07:40

To był wczoraj totalny spontan, z którego skorzystali tylko nieliczni, nawet wśród nas.
Kolejnym razem postaramy się dać znać wcześniej, żeby można było dojechać spokojnie na zabawę z wiatrem :)
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Latawce w Eden Sport

Postprzez Jarek » poniedziałek, 9 maja 2011, 12:42

A kiedy zorganizujemy jakieś poważniejsze latawce ? Mojego latawca (tego co ma 30m2) przydałoby się trochę przewietrzyć.
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: Latawce w Eden Sport

Postprzez Sławek » poniedziałek, 9 maja 2011, 13:31

Jarek a czy Ty masz "jakieś coś" żebym mógł się u Ciebie pouczyć ??? :D
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: Latawce w Eden Sport

Postprzez Jarek » poniedziałek, 9 maja 2011, 13:59

No mam, mam takie skrzydełko i takie na prawdziwego faceta (czyli takiego 90kg+) , chciałbyś spróbować ?
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: Latawce w Eden Sport

Postprzez Sławek » poniedziałek, 9 maja 2011, 14:08

No pewnie :mrgreen:
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: Latawce w Eden Sport

Postprzez Andrzej » poniedziałek, 9 maja 2011, 14:35

Faktycznie wczoraj to był totalny spontan:) chodziło głównie o ustawienie latawca bo mieliśmy z nim małe problemy.O konkretnych lotach nie było mowy (no może poza jednym:)).
Przy następnej okazji na pewno damy znać co, jak i kiedy wszystkim naszym klubowiczom na forum. Pozdrowienia dla kolegi Witka co zasmakował pierwszego poważnego lotu i co za tym idzie pierwszej konkretnej gleby :D
Andrzej

Avatar użytkownika
 
Posty: 126
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 17:14
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Latawce w Eden Sport

Postprzez Sławek » poniedziałek, 9 maja 2011, 15:01

Andrzej, a może jakieś krótkie spotkanie i małe wprowadzenia "teoretyczne" do "latania" :D
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: Latawce w Eden Sport

Postprzez Ryszard Szwajcer » poniedziałek, 9 maja 2011, 20:10

Ja jestem również za przewietrzeniem swojego większego latawca Jarku.
Jednak na początek, to jakaś bardzo mocno szkoleniowa górka, bo inaczej mam przechlapane z rodzinką a i nie latałem całe wieki, więc sam nie wiem, co mi z tego wyjdzie :)
Zobaczymy, jakie będą prognozy na kolejny weekend. Może w niedzielę coś wykombinujemy?
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Poprzednia stronaNastępna strona

  

Powrót do Sprzęt / Technika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron