Loty zapoznawcze na paralotniach



  

Loty zapoznawcze na paralotniach

Postprzez Ryszard Szwajcer » niedziela, 26 lutego 2012, 23:44

Po kilku latach bezowocnych prób zorganizowania lotów zapoznawczych na paralotniach dla początkujących, w końcu być może uda się zrealizować marzenie o lataniu.
Jestem właśnie po ustalaniu terminów z zaprzyjaźnioną Szkołą Paralotniową ALTI.
Nauczeni przykrymi doświadczeniami z lat poprzednich, gdzie akurat w ustalonym wcześniej terminie lało, wiało albo "ciepało" żabami, obecnie ustaliłem trzy terminy lotów zapoznawczych, żeby dać sobie troszkę zapasu na dobrą i bezpieczną pogodę.
Nad bezpieczeństwem tych co w powietrzu, będą czuwali bardzo doświadczeni instruktorzy paralotniowi, z imponującym stażem: Wojciech (Tata) i Tamara (Córa)Dudek, których znam już chyba ze sto lat, gdy jeszcze coś tam sobie polatywałem :D
Loty zapoznawcze będą polegały na tym, że osoba zainteresowana przejdzie przeszkolenie teoretyczne, po czym zostanie ubrana w uprząż, do której zostanie przypięte skrzydło. Do uprzęży będzie przypięte radio, przez które instruktor będzie prowadził śmiałka lub śmiałkową. No i sruuuu!!!! W góre!
Prowadzony na radiu przez instruktora świeży "latawcowy" lub jak kto woli "latawica", ma szansę unieść się niezbyt wysoko ale zawsze to w górę i w powietrze.

Ponieważ od kilku lat wszystko sprzysięgało się przeciwko zrobieniu tych lotów, obecnie ustaliliśmy nieco więcej terminów. Pierwsze terminy, to:
12 maja - sobota
13 maja - niedziela

Jeżeli w pierwszym terminie pogoda nie dopisze, to latamy w drugim, jak nie, to w trzecim. To po prostu w końcu musi wyjść! :mrgreen:
Jak jeszcze w tych terminach pogoda nam spłata figla, to od razu ustalimy kolejne terminy.

Na loty zapoznawcze piszą się:
1. Oskar
2. Patryk
3. Andrzej
4. Sandra
5. Olo
6. Sławek
7. Misiek
8. Mariusz B
9. Mateusz B.
10. Asia B.


Myślę, że na swoich skrzydłach dołączymy i my- Rychu, Stefanka, Jarek, Wojtek i może jeszcze inni?
myślę, że Stefanka nie odpuści. Nie wiem tylko, czy Jarek wygrzebie gdzieś skrzydło na swoją wagę, bo ja miałem dawno temu szyte ze sporym zapasem :lol:
Ostatnio edytowano piątek, 9 marca 2012, 15:53 przez Ryszard Szwajcer, łącznie edytowano 10 razy
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Loty zapoznawcze na paralotniach

Postprzez Sabina » poniedziałek, 27 lutego 2012, 00:56

No jeśli tylko by pogoda sprzyjała, Juwenalia by się nie pokrywały to czemu nie? Pewnie w tym wypadku da znać o sobie mój ukochany tatuś, który z pewnością już wyczekuje sezonu :D
Sabina

Avatar użytkownika
 
Posty: 320
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 18:14
Lokalizacja: Bielsko/Krk

Re: Loty zapoznawcze na paralotniach

Postprzez Sławek » poniedziałek, 27 lutego 2012, 07:26

Tego jeszcze nie próbowałem :mrgreen:
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: Loty zapoznawcze na paralotniach

Postprzez olo » poniedziałek, 27 lutego 2012, 11:10

i ja również mam nadzieje ze dojde do siebie :)
Nie żyjąc na krawędzi zajmujesz zbyt dużo miejsca.
olo

Avatar użytkownika
 
Posty: 349
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 18:01

Re: Loty zapoznawcze na paralotniach

Postprzez papaj » wtorek, 28 lutego 2012, 10:09

Ja niestety nie dam rady, kostka machnieta wiec co kolwiek tego typu odpada
papaj

Avatar użytkownika
 
Posty: 133
Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2011, 21:43
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Loty zapoznawcze na paralotniach

Postprzez Sabina » wtorek, 28 lutego 2012, 14:57

No to dla mnie się sytuacja dzisiaj wyklarowała. W podanym na chwilę obecnie terminie (12-13) będę biegać po słowackich lasach z mapą, kompasem i GPS'em zaznaczając drzewka i inne dziadostwa.
Sabina

Avatar użytkownika
 
Posty: 320
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 18:14
Lokalizacja: Bielsko/Krk

Re: Loty zapoznawcze na paralotniach

Postprzez misiek » środa, 29 lutego 2012, 21:20

Są takie duze skrzydła zeby podnieść niedźwiedzia?? :D
misiek

 
Posty: 432
Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2011, 20:46
Lokalizacja: Żory

Re: Loty zapoznawcze na paralotniach

Postprzez Patryk » środa, 29 lutego 2012, 22:33

Spoko misiek, damy Ci butle z helem cobyś dychał w locie :D
Obrazek
Patryk

Avatar użytkownika
 
Posty: 2028
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 22:38
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Loty zapoznawcze na paralotniach

Postprzez Ryszard Szwajcer » czwartek, 1 marca 2012, 09:07

Misiek spokojnie. Zapewniam Cię, że są takie skrzydła. Sam takie mam. Zawsze jak startowałem, to potrzebowałem prawie dwa miejsca startowe ale dawałem radę. No to co Misiek? Idziesz na to? Wpisywać Cię, czy musisz jeszcze zapytać i poprosić o zgodę osobę "ze związku", której nie chcesz ujawnić nawet na FCB jerunie? :lol:
A tak nawiasem mówiąc, to nareszcie Cię któraś ujarzmiła! :lol:
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Loty zapoznawcze na paralotniach

Postprzez misiek » sobota, 3 marca 2012, 16:28

Ha ha Rysiu widzę że nie w temacie jesteś :D. Więc proponuje literaturę jaka ostatnio pojawiła się na moim koncie na FB na komentarze :D.

Piszę się. Latającego Niedźwiedzia nie widziałem jeszcze :D
misiek

 
Posty: 432
Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2011, 20:46
Lokalizacja: Żory

Następna strona

  

Powrót do Paralotnie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron