LATARKI I INNE ŚWIATŁO



  

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Jarek » środa, 28 grudnia 2011, 11:39

Sławek napisał(a):Ja mam już swój typ na zakup latarki (VEGA 100 :D )

No to czego zawracasz d...e ?
Sławek napisał(a):latarkę zarzuciłem jako "wabik" do dyskusji :lol:

Aaa dlatego 8-)
Ryszard Szwajcer napisał(a):cały czas przerywała świecenie tak o...

Bo bateryjkę miała słabą
Ryszard Szwajcer napisał(a):modny kąt świecenia

Kurde , a jaki to jest ???
Sławek napisał(a):niestety większość tego typu światełek ma kąt 6-8 stopni :(

To jest bardzo dobry kąt do poświecenia partnerowi w jedno oko, bo żeby świecić w oba to trzeba trochę większy kąt :twisted:
A tak poważnie:
Też myślę o jakiejś "wrakówce, jaskiniówce" jak zwał tak zwał, ale na pewno diody, bo mają dobrą sprawność świetlną, z szerokim kątem świecenia 120st. lub więcej, no i chyba bateryjka na plecki, bo jak szanowny Kolega zauważył szkoda akusie nosić w rękach.
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Darek1 » środa, 28 grudnia 2011, 11:56

No to tera juszzzzz nie wiem nic. Zadyma :(
Z NAMI OSIĄGNIESZ DNO.
Darek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 7545
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 22:26
Lokalizacja: Wola

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Sławek » środa, 28 grudnia 2011, 12:57

Jarek napisał(a):Też myślę o jakiejś "wrakówce, jaskiniówce" jak zwał tak zwał, ale na pewno diody, bo mają dobrą sprawność świetlną, z szerokim kątem świecenia 120st.

Jarek, a masz już jakieś typy ?
Z tym kątem świecenia to chyba trochę pojechałeś, będzie świecić do przodu i do tyłu równocześnie :lol:
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Ryszard Szwajcer » środa, 28 grudnia 2011, 13:02

Jarek napisał(a):
Ryszard Szwajcer napisał(a):modny kąt świecenia

Kurde , a jaki to jest ???


No właśnie taki, coby partnurowi jeno w jedno oko poświecić.
Światło białe jak przy spawaniu ale punkcik taki, żeby zmieścić światło w oczku od igły...
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Jarek » środa, 28 grudnia 2011, 13:48

Darek1 napisał(a):No to tera juszzzzz nie wiem nic. Zadyma :(

Bez przesady Darku ;)
Sławek napisał(a):masz już jakieś typy ?

Nie, konkretnych typów nie, ale nie odrzucałbym z góry np. świateł Gralmarina , widziałem filmy zrobione ze światłami Grala i są na prawdę dobre, (barwa, kąt itp).Wiem, kosztują kupę kasy, ale za konkretną latarkę niestety trzeba dać kupę kasy czy to w Gralu czy gdzieś indziej.
Sławek napisał(a):Z tym kątem świecenia to chyba trochę pojechałeś

Wcale nie. Ponawiam pytanie do czego Ci to ? Ja mam latarczkę diodową 350lm 15W 3 diody mocy ładna poręczna z doskonałym lustrem. I ? do rekreacji polecam, przyświecić w dziurę wskazać rybkę partnurowi, ale raz byłem z nią w prawdziwej jaskini, w takiej gdzie panuje absolutna ciemność, gdzie się nie wie czy pod sobą nad sobą i wokół ma się 2m wody czy całe morze a jak ktoś zgasi latarkę to znika. I co ?, i kicha, to co było takie fajne , w tych warunkach się nie sprawdziło zupełnie. Wąski snop światła po za którym nic nie było widać. Tu by była potrzebna latarka o szerokim kącie i o bardzo dużej jasności. A takie przewracają ceną.
Na razie nie szukam konkretnej latarki bo te które mam na nury nocne są wystarczające. Zawsze mam dwie i każdemu radzę by na nockę zabierał co najmniej dwie (konkretny typ mniej istotny). Za to myślę o jakimś świetle do zdjęć , ale myślę cichutko , bo to też kupa kasy.
Latarka do jaskini ? penie ! ale do jaskini potrzeba więcej niż latarkę, ale to osobny temat.
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Ryszard Szwajcer » środa, 28 grudnia 2011, 15:01

Jarek napisał(a):Nie, konkretnych typów nie, ale nie odrzucałbym z góry np. świateł Gralmarina , widziałem filmy zrobione ze światłami Grala i są na prawdę dobre, (barwa, kąt itp).Wiem, kosztują kupę kasy, ale za konkretną latarkę niestety trzeba dać kupę kasy czy to w Gralu czy gdzieś indziej.


Gralmarine jet doskonałą firmą, jeżeli chodzi o światło. W końcu Bartek Grynda siedzi w temacie już kupę lat, doskonaląc swoje świetlne wynalazki.
Niestety jak na razie, pomimo doskonałego dopracowania światła przez Bartka pod konkretne wymagania użytkowników, nie mamy za bardzo jak wystartować do oświetlenia wideo...
Jak będę duży i nieprzyzwoicie bogaty, to kupimy sobie najpierw do Edenu konkretny aparat z konkretną obudową a zaraz potem to:
http://www.gralmarine.com/?page_id=57
Za jedyne...
http://www.podniesinski.pl/gralmarine/w ... 4.2011.pdf
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Patryk » środa, 28 grudnia 2011, 21:02

Trafiłem dzisiaj na dość ciekawe, lecz nie do końca pewne rozwiązanie:

http://k2scuba.wordpress.com/2009/11/07 ... -a-review/

Aparat nazywany podwodnym (głębokość testowa 60m) z oświetleniem LED do wideo i Flashem do zdjęć. Ciekawa konstrukcja i pomysł :)

Polska strona z parametrami:

SeaLife DC1000
http://interaktywnie.com/hi-tech/produk ... at-cyfrowy

SeaLife DC800
http://interaktywnie.com/hi-tech/produk ... rowy-lampa

SeaLife DC1200
http://interaktywnie.com/hi-tech/produk ... erokokatny

generalnie nie jest to aż takie drogie (w porównaniu z innymi aparatami i dokupowaniem obudowy) :) Zestaw aparat + Flash wychodzi około 3500 zł :) + oświetlenie wideo które pochłania 1350zł. Razem zmieścimy się w 5 tysiącach (zależy od ceny aparatu). Cena znośna, ale czy sprzęt się sprawdza ?

Nie jest źle, mając przed sobą perspektywę lustrzanki za 6 - 8 tyś + IKELITE za 7 tysięcy, a do tego jeszcze oświetlenie :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Obrazek
Patryk

Avatar użytkownika
 
Posty: 2028
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 22:38
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Sławek » czwartek, 29 grudnia 2011, 08:34

Jarek napisał(a):Daj se spokój , coś mi się nie widzi że by z 24W uzyskać 1750 lm i to przy zwykłej żarówce (bulb). Arturo przy 100W !!! uzyskuje 3600 lm. a i to wydaje się przesadzonym wynikiem.

Jarek, doczytałem na zagramanicznych stronach, bo jakoś też nie bardzo mi się chciało wierzyć w te dane, no i się zdziwiłem :shock: na forach ma całkiem niezłe recenzje, a żaróweczka to 24W HID, przelicznik do halogenowej to x 4, więc całkiem nieźle.
Jedyny "problem" to ładowarka z "amerykancką" wtyczką i zasilaniem 110 V, wiec jest tańsza alternatywa na nocne nurkowanie rekreacyjne :D
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Jarek » czwartek, 29 grudnia 2011, 09:18

Aleś się Sławek zacioł na te lampke :mrgreen: kupuj porównamy. W sumie to chyba najlepszy sposób oceny produktu. Ja jednak nadal będę twierdził że z żarówki takiej z włókienkiem w środku nie wyciągnie się 1700lm choćby ją nazwał HID SUPER LIGHT nawet. W czasach gdy propagandę nazywa się promocją, oszustwo nowoczesnym marketingiem, a na forach konsumenckich wypowiadają się głównie producenci sprzętu, porównanie jest jedynym sposobem oceny. Kupuj więc Waść bo jak nie to chyba sam kupię :twisted: (z ciekawości)
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Ryszard Szwajcer » czwartek, 29 grudnia 2011, 11:06

Jarek napisał(a):W czasach gdy propagandę nazywa się promocją, oszustwo nowoczesnym marketingiem, a na forach konsumenckich wypowiadają się głównie producenci sprzętu, porównanie jest jedynym sposobem oceny.


Genialnie napisane!
Nie wiem, jak długo bym musiał ślęczeć i myśleć, żeby napisać to tak samo prosto i trafnie.
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Poprzednia stronaNastępna strona

  

Powrót do Sprzęt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron