LATARKI I INNE ŚWIATŁO



  

LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Sławek » wtorek, 27 grudnia 2011, 10:51

Jeśli ktoś ma jakieś dobre doświadczenie z oświetleniem pod wodę to fajnie by było gdyby się nim podzielił. To zawsze był trudny temat, czy cena jest adekwatna do jakości i odwrotnie.
Na początek latarka którą znalazłem na Allegro, z opisu wygląda całkiem nieźle, no i cena też jest "zjadliwa". Może już ktoś miał z nią styczność, proszę więc o opinie.
http://allegro.pl/t04-latarka-podwodna-hid-darkbuster-24w-5200mah-i1962134572.html
Ostatnio edytowano wtorek, 27 grudnia 2011, 12:26 przez Sławek, łącznie edytowano 1 raz
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Darek1 » wtorek, 27 grudnia 2011, 11:48

Sławek to licytacja,za tyle nie kupisz,zwyczajna podpucha.U nich w sklepie są po 750 zetów,a jaka ona jest,jak się domyślasz bladego pojęcia nie mam.
Z NAMI OSIĄGNIESZ DNO.
Darek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 7545
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 22:26
Lokalizacja: Wola

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Sławek » wtorek, 27 grudnia 2011, 12:22

Darek, wiem że ona kosztuje 750 PLN, wkleiłem złego linka (już zmieniłem) :? ale i tak, gdyby nawet to wygląda całkiem nieźle :)
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Jarek » wtorek, 27 grudnia 2011, 17:47

Daj se spokój , coś mi się nie widzi że by z 24W uzyskać 1750 lm i to przy zwykłej żarówce (bulb). Arturo przy 100W !!! uzyskuje 3600 lm. a i to wydaje się przesadzonym wynikiem. Do czego Ci ta latarka ? foto, filmy, jaskinie, rekreacja, ? Moim skromnym zdaniem dzisiaj najlepiej iść w diody LED, ale one też nie do wszystkiego się nadają. Zwracaj uwagę na temperaturę barwową i kąt światła.
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Darek1 » wtorek, 27 grudnia 2011, 23:05

Jarek,a mógłbyś to samo powiedzieć,tylko jakoś tak ,no jaśniej-nomen omen :?
Z NAMI OSIĄGNIESZ DNO.
Darek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 7545
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 22:26
Lokalizacja: Wola

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Sławek » środa, 28 grudnia 2011, 10:39

Bardziej chodziło mi o podzielenie się jakimiś doświadczeniami, poleceniem jakiegoś światła, doradzeniem co się nadaje do jakich warunków, itp.
Ja mam już swój typ na zakup latarki (VEGA 100 :D ) a tą latarkę zarzuciłem jako "wabik" do dyskusji :lol:
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Ryszard Szwajcer » środa, 28 grudnia 2011, 10:39

Ja się sparzyłem już na wielu latarkach.
Teoretycznie, to część latarek, które miałem w swoich rękach, opisem technicznym i parametrami powinno zawstydzić nawet samo słońce, lecz pod wodą okazywało się, że jednak to zdecydowanie ni to...
Od czasów, gdy dość często testowałem różne źródła światła, nie polecam praktycznie niczego, czego nie miałem pod wodą i nie miałem możliwości w konkretnym środowisku przyjrzeć się efektowi.
Na majówce w Boszkowie, Patryk miał wypożyczoną lampę w czasie "demo deys" od Gralmarine. Oprócz tego, że cały czas przerywała świecenie tak o... i trzeba było czekać aż się znowu włączy, dawała rewelacyjne światło.
Reszta latarek (światła), które mieliśmy możliwość przetestować była taka sobie, całkiem zwykła. Jednak ceny w Gralmarine są mocno niezwykłe i nie jestem przekonany, czy akurat potrzebujemy latarki wytrzymujące ciśnienie panujące na 1000m pod wodą.
Jak nie będę wiedział co zrobić z kasą, to pewnie pomyślimy o tych "światłach". Na razie jednak trzeba szukać tańszych i wystarczających do naszych potrzeb rozwiązań.


P.S.
Wrzuciłem swój post po Sławku, który był pierwszy.
Vega 100, daje doskonałe światło i duży jego snop. Do filmowania jest fajna, choć zaczynam powoli dojrzewać do tego, że mój reflektor ma jednak też sporą wadę. Trzeba cały jego ciężar trzymać w ręce, gdy tak naprawdę najwygodniej by było zasobnik z akumulatorami mieć przypięty do siebie a w ręce trzymać lekkie i wygodne źródło światła.
Kolejnym etapem dla mnie, będzie na pewno rozglądanie się za takim źródłem światła, które będzie mocne i będzie posiadało większy niż obecnie modny kąt świecenia i przede wszystkim, żebym w ręce nie musiał trzymać akumulatorów, które są jednak wyjątkowo pod tym względem niewygodne.
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Sławek » środa, 28 grudnia 2011, 10:57

Czyli "wrakówka" ale z szerokim kątem świecenia :) niestety większość tego typu światełek ma kąt 6-8 stopni :(
a może mamy wśród naszych nurasów jakiegoś speca i jest szansa na stworzenie jakiejś hybrydy :D
ale pamiętajmy że są do tego potrzebne uprawnienia SEP do 1,5 Volta :lol:
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Ryszard Szwajcer » środa, 28 grudnia 2011, 11:17

Czyli prawie elektryk dzwonkowy :lol:
No to Matys się nie łapie, bo on się zajmuje tylko takimi napięciami, że ja dziękuję za takie przepięcie :lol:

A może by tak powrócić do korzeni i porobić sobie latarki typu GROZA? :D

http://lanmail753.do.pl/LATARKA/
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: LATARKI I INNE ŚWIATŁO

Postprzez Jarek » środa, 28 grudnia 2011, 11:24

Jarek napisał(a):mógłbyś to samo powiedzieć,tylko jakoś tak ,no jaśniej

Mogę. Określ poziom jasności. :twisted: może być w [lm]
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Następna strona

  

Powrót do Sprzęt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron