Na co uważać przy wyborze Centrum Nurkowego?  

Na co uważać przy wyborze Centrum Nurkowego?

Postprzez Ryszard Szwajcer » niedziela, 3 lipca 2011, 20:48

Na co uważać przy wyborze Centrum Nurkowego lub Szkoły Nurkowania?

Przede wszystkim, powinniśmy być bardzo wyczuleni na wszelkiego rodzaju promocje w cenach kursów oraz mało precyzyjne odpowiedzi podczas rozmowy z kadrą danego Centrum Nurkowego.
Wiele Centrów Nurkowych ukrywa prawdziwe koszty kursu nurkowania, nie informując dokładnie, co wchodzi w zakres szkolenia a co będziemy musieli zapłacić ekstra.
Okazuje się później, że kurs, pomimo umieszczonej dla przykładu w internecie znacznie niższej ceny, w rzeczywistości kosztował nas znacznie drożej, ze względu na sprytnie ukryte koszty.
Niestety! - utrzymanie i amortyzacja sprzętu nurkowego wykorzystywanego do bezpiecznego prowadzenia kursów, oraz amortyzacja całego zaplecza sprzętowego niezbędnego do szkolenia na wysokim poziomie to potężne koszty, które muszą być wliczone w cenę kursu.
Oszczędności na serwisowaniu, czy jakości sprzętu, na którym prowadzi się szkolenia, prędzej czy później mogą skończyć się tragedią.

Kolejnym elementem jest sprawdzenie, ile osób stanowi kadrę oraz całą ekipę w danym Centrum Nurkowym. Często jest to wykładnikiem jakości usług danego Centrum Nurkowego oraz tego, czy po kursie będziemy mieli z kim nurkować, czy będziemy zostawieni sami sobie.
W nurkowaniu i wyborze odpowiedniego Centrum Nurkowego jest podobnie, jak z barami i restauracjami przy drogach. Tam gdzie jest sporo samochodów na parkingu, raczej na 100% wiadomo, że jedzenie jest dobre, świeże a cena jest adekwatna do jego jakości.
Zawsze przed wyborem Centrum Nurkowego lub Szkoły Nurkowania, powinniśmy osobiście dokładnie sprawdzić, z kim naprawdę mamy do czynienia.
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

  

Powrót do Pytania nurkowe i odpowiedzi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron