Nasz nur- Arek D wylądował na Cyprze



  

Nasz nur- Arek D wylądował na Cyprze

Postprzez Ryszard Szwajcer » czwartek, 7 lipca 2011, 22:13

Dostałem właśnie informację od naszego nura Arka, że wylądował właśnie na Cyprze, gdzie od razu rozpoczął pracę w miejscowym centrum nurkowym.
Jeszcze nie znam szczegółów ale mam nadzieję że Arek uchyli nieco wiedzy na temat miejsca w którym obecnie przebywa, warunków i ciekawostek nurkowych.
Jeżeli tylko Arku będziesz miał chwilkę czasu, to czekamy na relacje i jak się uda, to zdjęcia :D
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Nasz nur- Arek D wylądował na Cyprze

Postprzez ArekD » piątek, 8 lipca 2011, 19:02

Witam was wszystkich .
Tak po długim namyśle wylądowałem na Cyprze .
Bazę w której się zaczepiłem prowadzi Cypryjczyk fajny gość nazywa się Photos Socratos .
Baza nazywa się Cydive http://www.cydive.com
myślę że o bazie możecie poczytać na stronie www.
co jest ważne jest tu mnóstwo ludzi z różnych stron świata Egipt, Kanada ,Australia , Anglia Francja ,Polska (ja) i dziś dołączyła kobieta z Szwajcarii w większości to instruktorzy .
Załapałem się przez język że jestem polakiem i chcą przekonać polaków do tej bazy.
Nie będę mówił ile mam na początek żeby nikogo w Polsce nie obrazić i rozczarować może gdy dostanę tą kasę to napisze ile mam.
Jestem tu 3 dzień już zdążyłem nurkować 3 razy i pomagać w DSD Sławek wytłumaczy co to DSD
Podobno jest kilka fajnych miejsc które trzeba zobaczyć .
Myślę że tygodniowa wyprawa na Cypr Będzie dla polskich nurków owocna.
Np. Wczoraj nurkowałem w takim prądzie że nurków zniosło daleko od lodzi zanim zdążyli dać nura . Nie dało utrzymać sie liny (dosłownie) więc super dla tych co lubią emocje.
Dziś byłem na królowej wraków Cypru Zenobia Bardzo duży statek leżący od 25 do 45 metrów i na pewno dwa nurki nie wystarczą na ten duży statek.Na pierwszym nurze zobaczyliśmy z instruktorem rufę statku opłyneliśmy go dookoła w połowie
ja prowadziłem Polaka i Rosjanina tak więc myślałem że nie będę miał dużo roboty pomyliłem się mimo że im powtarzałem 100 razy płyńcie razem Zgubili się przy linie(przejrzystość wody 50 metrów ) :shock: na 17 metrach znaleźliśmy się znowu im mowie trzymać się razem. Po pierwszym nurku mówią daj coś pooglądać, a ja na to wasze życie jest dla mnie ważniejsze a jak chcecie oglądać to razem. Drugi nurek był wewnątrz wraku przynajmniej taki miał BYĆ.
Na drugim nurku prowadziłem tam 4 ludzi Polaka , Rosjanina, Anglika i chyba Niemca
Przed wejściem do wraku Pytam wszystkich zobacz chcesz wejść wszyscy potakują głowami.Więc wpływamy do wraku ja pierwszy potem Anglik (miał być na końcu w parze z Niemcem)
potem Polak i Rosjanin a Szwaba nie ma :o :shock: Pytam Anglika gdzie masz partnera zrobił głupią minę i rozłożył ręce reszta też rozłożyła łapki. Wiec pokazuje że maja zostać a ja szukam dziada we wraku czy nie popłyną w inną stronę .
Niestety nie znalazłem go więc wróciłem po resztę i kazałem się wynurzyć wszystkim zdziwieni ale zrobili co kazałem.
Dopływamy do liny a tu pojawia się Niemiec z głupią miną .
Postanowiłem nie przerywać nurkowania A z nerwów wyssałem do 90 barów oni mieli po 120.
Więc płyniemy górą w jedną stronę wracając wpłyneliśmy do środka. Tym razem ja na końcu.
Pooglądaliśmy jeszcze wraczek trochę z góry i na 6 metrach musiałem zrobić przystanek na podwieszonej pod statkiem butli z powietrzem . :lol: dobrze że była 8-)
Takie są pierwsze dni moje w Bazie na z Cyprze.
Jedno muszę powiedzieć o tej bazie ze dbają o klienta i bezpieczeństwo. :D

Tyle na dziś wieści z Cypru
Wrak Zen na Cyprze jest jak piękna kobieta nigdy nie masz dość :-D
ArekD

 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 08:37
Lokalizacja: B-B

Re: Nasz nur- Arek D wylądował na Cyprze

Postprzez Ryszard Szwajcer » piątek, 8 lipca 2011, 21:06

Przejrzystość 50 metrów powiadasz... kurcze fajowa sprawa!
Tak przeczytałem Twoją relację i zastanawiam się Arku, że może powinieneś tych najmniej zdyscyplinowanych (w tym przypadku Niemca), od razu kolczykować i trzymać na łańcuchu?
Moja sąsiadka jak jej krowa wiecznie uciekała, to tak zrobiła i teraz jest spokój! Problem tylko będzie, bo krowa "zaliczyła" kolczyk w nosie i może być lipa z cieknącą po łańcuchu maską :lol:
Mam nieodparte wrażenie, że szybciutko poznasz, co potrafią w czasie nurkowania wykombinować ludzie.
Ja czasami poważnie zastanawiam się nad lusterkami wstecznymi. Myślę, że w Twoim przypadku przy tej widoczności ma to sens :D
Ja sprawdzę jak będziemy w Egipcie, czy mają heliografy, bo fantastycznie nadają się właśnie na wsteczne lusterka do kontroli nurasów.
Jak będziesz miał jakiekolwiek możliwości porobić jakie zdjęcia, to fajnie by było!
Jak ogarniesz temat, to napisz proszę jakie ceny, jakie warunki hotelowe, jakie zasady nurania z bazą, w której pracujesz.
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Nasz nur- Arek D wylądował na Cyprze

Postprzez Jarek » piątek, 8 lipca 2011, 22:38

ArekD napisał(a):gość nazywa się Photos Socratos .

A to chyba jakiś fotograf abo cuś :?: :lol:
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: Nasz nur- Arek D wylądował na Cyprze

Postprzez Ryszard Szwajcer » sobota, 9 lipca 2011, 22:02

Albo jakiś straszny filozof!!! :lol:
Arek- zapodawaj jak tam jest!?
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Nasz nur- Arek D wylądował na Cyprze

Postprzez Sławek » sobota, 9 lipca 2011, 23:14

ArekD napisał(a):Jestem tu 3 dzień już zdążyłem nurkować 3 razy i pomagać w DSD Sławek wytłumaczy co to DSD


Skoro Arek mnie poprosił, więc tłumaczę :D DSD to skrót od Discover Scuba Diving czyli nic innego jak Odkryj Nurkowanie, a tłumacząc na nasze to INTRO :D
I to ostatnie określenie chyba jest najbardziej znane w świecie nurkowym :D przynajmniej w Polsce.

Arek, pozdrawiam i życzę jak najwięcej klientów no i kaski :D
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Re: Nasz nur- Arek D wylądował na Cyprze

Postprzez ArekD » niedziela, 10 lipca 2011, 19:23

Jak wygląda cały mój dzień 
Praca jest od 8:00 chyba że jedziemy na Wrak Zenobie to 6:30
1.Przygotowanie sprzętu dla klientów , rozmowa z nimi woda, kawa, herbata
2.jeżeli jest to wyprawa naszą łodzią lub nurkowanie z brzegu to odprawa przed centrum omówienie całego nurkowania mapka itp. Dobieramy ludzi w pary nurkowe.
3.Po wejściu na łódź przedstawiamy nazwę lodzi i kapitana , potem mówimy o sprzęcie ratowniczym co gdzie się znajduje .Na łodzi znajduje się tlen, zapasowy sprzęt, kamizelki ratunkowe ,koła ratunkowe ,nosze .
Po dopłynięciu na miejsce nurkowe wyskakujemy w określonej kolejności kapitan pomaga .
Niestety nie ma lunchu na łodzi są napoje i owoce. ( Lunch tylko na Zenobi )
W sobotę byliśmy na super rafie nazywa się Amfora Jaskinie ( w wolnym tłumaczeniu)
http://www.cydive.com/gallery/diving

nie jest głęboko ok 10-12metrów
Jest dużo rybek i dużo morskiej trawy jakbyś szedł po nieskoszonej łące . Mur rzymski sprzed 2000 lat.
(Można tam również nieźle popływać w ABC.)
Dla nurkujących jest kilka małych jaskiń w których nie da się zgubić ale trzeba uważać na rybki te co są drapieżne i nie dotykać niczego gołą ręką (ryby są na stronie internetowej dobrze opisane
http://www.cydive.com/content/diving/li ... anean-fish
Po przypłynięciu do bazy myjemy i układamy sprzęt.
Potem sprzątamy odprawa ok 18-19 zależy jak szybko posprzątamy i nabijemy butle
Butle są różne Metalowe 12 i 15 i aluminiowe 12 i 15
Dziś znowu wyprawa na Zenobie moje zadanie było pilnować Kanadyjskich żołnierzy którzy przyjechali odreagować na 4 dni z 8 miesięcznej misji w Awganistanie jeden chyba dostał granatem bo jego lewa połowa była zmasakrowana.

Więc oni mieli tylko OWD więc z drugim divemasterem pilnowaliśmy by nie zeszli poniżej 18 metrów było ich tylko 6 osób a i tak komputer pokazał mi ze łapałem ich na 19,7m .

Ale powiem wam najważniejsze że ta robota daje tyle frajdy niesamowite :) :lol:
Człowiek jest wykończony po całym dniu i szczęśliwy :D

Jutro mam pomagać przy specjalizacji wrakowej z polakami
więc zobaczę kolejny wraczek :mrgreen: w okolicach Cypru
pozdrawiam wszystkich

pa.Sławku Dzięki wielkie za tłumaczenie o DSD :D
Wrak Zen na Cyprze jest jak piękna kobieta nigdy nie masz dość :-D
ArekD

 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 08:37
Lokalizacja: B-B

Re: Nasz nur- Arek D wylądował na Cyprze

Postprzez ArekD » niedziela, 10 lipca 2011, 19:32

Ryszard Szwajcer napisał(a):Albo jakiś straszny filozof!!! :lol:
Arek- zapodawaj jak tam jest!?

zdecydowanie filozof :lol: :D 8-)
Wrak Zen na Cyprze jest jak piękna kobieta nigdy nie masz dość :-D
ArekD

 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 08:37
Lokalizacja: B-B

Re: Nasz nur- Arek D wylądował na Cyprze

Postprzez ArekD » niedziela, 10 lipca 2011, 19:38

Sławek napisał(a):
ArekD napisał(a):Jestem tu 3 dzień już zdążyłem nurkować 3 razy i pomagać w DSD Sławek wytłumaczy co to DSD


Skoro Arek mnie poprosił, więc tłumaczę :D DSD to skrót od Discover Scuba Diving czyli nic innego jak Odkryj Nurkowanie, a tłumacząc na nasze to INTRO :D
I to ostatnie określenie chyba jest najbardziej znane w świecie nurkowym :D przynajmniej w Polsce.

Arek, pozdrawiam i życzę jak najwięcej klientów no i kaski :D


Niestety na Cyprze wszystko inaczej instruktorzy jest ich chyba z 6 lub siedmiu codziennie maja DSD ale OWD jak tu jestem od środy zeszłego tygodnia to nikt nie robił :cry:
Wrak Zen na Cyprze jest jak piękna kobieta nigdy nie masz dość :-D
ArekD

 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 08:37
Lokalizacja: B-B

Re: Nasz nur- Arek D wylądował na Cyprze

Postprzez ArekD » sobota, 16 lipca 2011, 06:21

Wczoraj znowu Zenobia tak sobie policzyłem 4 x 135 euro tyle bym musiał wydać gdybym był turystą .
A mam to za free co lepsze płacą za to że się tam jest. 8-)
Ludziska róbcie Divemastera i na Cypr jak ktoś lubi dużo nurkować polecam a i angielski podstawa :)
Byłem również na wraku Vera K zmasakrowany przez bomby leży na 12 metrach.
Wszystkie nurkowania oprócz Zenibi na których byłem do tej pory były płytkie do 20 metrów.
pozdrawiam wszystkich
Wrak Zen na Cyprze jest jak piękna kobieta nigdy nie masz dość :-D
ArekD

 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota, 18 czerwca 2011, 08:37
Lokalizacja: B-B

Następna strona

  

Powrót do Nasze nury w wielkim świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron