Safari w Egipcie jesień 2013



  

Safari w Egipcie jesień 2013

Postprzez Ryszard Szwajcer » niedziela, 25 listopada 2012, 22:58

Coraz więcej osób zaczyna dopytywać się o możliwość organizacji i wzięcia udziału w safari boat w Egipcie.
Jest to 6 dniowy pobyt non stop na statku, z którego nurkując, zwiedzamy znacznie bardziej odległe i dzikie rafy koralowe, które rzadko dostępne są w czasie normalnego pakietu nurkowego, gdy trzeba za każdym razem wracać do jednego portu.
Myślę, że można by było zorganizować takie safari nurkowe pomiędzy naszymi planowanymi wyjazdami wiosenno-jesiennymi.

Mamy już konkretne informacje dotyczące safari:

Ponieważ safari organizujemy w miejscach spokojnych, pewnych i bezpiecznych, uczestnicy safari nie muszą mieć wyższych uprawnień i wystarczą uprawnienia OWD PADI oraz P-1 CMAS.

Statek jest wolny tylko do 20 września, więc trzeba będzie wygospodarować tydzień wolnego w terminie pomiędzy 1 a 13 września.
Koszty podam później, bo nie wszystko jeszcze mam.
Opłata główna za safari to 750 EUR przy 23 osobach.
Przelot do Hurghady to osobny koszt i zazwyczaj waha się w granicach 1400/1600zł/osobę ale jeszcze nie prowadziłem konkretnego rozpoznania ceny, więc jest to tylko cena poglądowa, która zazwyczaj płacili uczestnicy safari.

W CENĘ SAFARI WLICZONE JEST:

- transfer z / na lotnisko dla całej grupy - przewodnik
- 7 noclegów na łodzi ( 6 dni ) - trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski
- butle 12 oraz ich napełnianie, balast ( bez taśm oraz kieszeni )
- napoje zimne i gorące nieograniczone


CENA SAFARI NIE OBEJMUJE
- przelotu
- wizy egipskiej
- napiwku dla załogi 30 €
- pozostałego sprzętu nurkowego
- Nitroxu 32 %
- butli 15 L ( na zamówienie )
- podatku na trasach ( North 25 € )
- w razie niedopasowania terminu przylotu / wylotu do terminu czarteru łodzi zawartej w umowie koszt noclegu w hotelu dla całej grupy.

Przy safari na St. Johns, dochodzi jeszcze podatek rafowy 15 € od osoby

Przy safari nie jest istotne, czy osoba na statku jest osobą towarzysząca czy nurkującą. Opłata jest taka sama.

Niestety nie uda się nam uzbierać odpowiedniej ilości osób, żeby zapełnić cały statek na safari, wiec obieramy inna drogę.
Obecnie czekam na potwierdzenie wolnych miejsc dla naszej ekipy z inną grupą z Polski.

Mamy odpowiedź dotyczącą safari na przyklejkę do innej grupy!
Wstępnie jest już termin ustalony dla nas i innej grupy nurasów, na 15-22 listopada 2013r.
Ponieważ zmienił się termin, lista osób chętnych poprzednio spisana nieco się zdezaktualizowała.
Bardzo proszę o konkretne potwierdzenie, kto jedzie w nowym terminie na safari nurkowe z nami.


Osoby chętne na safari, proszone są o kontakt i wpisanie się na listę.

1. Rychu
2. Patryk
3.Sławek
4. Ewa B. (na 75%) :)
Ostatnio edytowano sobota, 6 lipca 2013, 21:34 przez Ryszard Szwajcer, łącznie edytowano 14 razy
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Safari w Egipcie

Postprzez Jarek » poniedziałek, 26 listopada 2012, 09:33

Kurde wpisz mnie i moja Panią, ale nie wiem czy będzie mnie stać :(
Jarek

Avatar użytkownika
 
Posty: 907
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 12:36

Re: Safari w Egipcie

Postprzez Ryszard Szwajcer » poniedziałek, 26 listopada 2012, 09:59

No jakoś mega tanio, to to jednak nigdy nie wychodzi. Jednak nurkowania są po prostu niesamowite! Jakoś nie przemawia do mnie nurkowanie 4 razy dziennie, a tak to często na takich safari wygląda :mrgreen:
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Safari w Egipcie

Postprzez Ryszard Szwajcer » środa, 2 stycznia 2013, 22:59

Po krótkich acz owocnych dyskusjach, czekam obecnie na podanie konkretnego terminu safari, lecz może to być marzec lub pierwsza połowa kwietnia.
Cena, dokładny termin oraz co i jak, dowiem się mam nadzieję na dniach :D
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Safari w Egipcie

Postprzez Darek1 » piątek, 4 stycznia 2013, 08:47

A tutaj już coś wiemy?
Z NAMI OSIĄGNIESZ DNO.
Darek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 7545
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 22:26
Lokalizacja: Wola

Re: Safari w Egipcie

Postprzez Ryszard Szwajcer » piątek, 4 stycznia 2013, 08:59

Jeszcze czekam. :mrgreen:
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Safari w Egipcie

Postprzez Darek1 » piątek, 4 stycznia 2013, 09:30

No dooo... :mrgreen:
Z NAMI OSIĄGNIESZ DNO.
Darek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 7545
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 22:26
Lokalizacja: Wola

Re: Safari w Egipcie

Postprzez Ryszard Szwajcer » piątek, 4 stycznia 2013, 09:34

Na razie podano mi tylko ceny.
Safari będzie w okolicach 700 EUR + przelot około 1400 zł.
Na termin musimy poczekać. Ponieważ nurkowania na safari są nieco inne niż na naszych normalnych wyjazdach, dołączymy do jakiejś inne grupy, żeby było w naszej grupie nieco bardziej kameralnie w czasie nurkowań :mrgreen:
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Safari w Egipcie

Postprzez Ryszard Szwajcer » wtorek, 14 maja 2013, 13:43

Coraz więcej osób dopytuje się o safari nurkowe w Egipcie na jesień.
W chwili obecnej czekamy na efekty i wrażenia z czerwcowego wyjazdu do Safagi i po powrocie będziemy rozpoczynać konkretne działania dotyczące zaklepania terminu naszego safari nurkowego.
Nie pamiętam tradycyjnie kto jeszcze był chętny na safari, dlatego nie dopisałem na razie wszystkich, którzy wyrazili chęć uczestniczenia. Myślę, że jak będą konkrety, to wszystko pójdzie jakoś łatwiej, sprawniej i szybciej :D
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Safari w Egipcie

Postprzez Sławek » wtorek, 14 maja 2013, 13:48

No tak a o koledze zapomniał :cry:
W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest.
Sławek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:48
Lokalizacja: Bielany

Następna strona

  

Powrót do Wyjazdy zagraniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron