Zaproszenie na sparing Hokejowy



  

Zaproszenie na sparing Hokejowy

Postprzez matys » wtorek, 13 grudnia 2011, 19:21

otrzymałem wiadomość od jednego z gości z którymi nawiązałem kontakt w sprawie hokeja:

Witaj matys,
>
> Czesc, nadal gracie w hokeja?
>
> jestesmy w Wroclawia i juz na dobre trenujemy, dajcie znac moze bysmy sie spotkali, jakies mistrzostwa zrobili, jestem rowniez w kontakcie z Gdanskiem i belchatowem gdzie tez regularnie trenuja
>
> Pozdrawiam


I co My na to ??
pozostawimy to bez odpowiedzi czy podejmiemy rękawice ??
matys

Avatar użytkownika
 
Posty: 150
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 17:06

Re: Zaproszenie na sparing Hokejowy

Postprzez Ryszard Szwajcer » środa, 14 grudnia 2011, 11:58

Mam parę pytań, na które najpierw sobie sami musimy odpowiedzieć:
1. Jak wytłumaczymy im nasze zasady i czy aby na pewno będą skłonni przyjąć nasze zasady gry?
2. Skoro reszta świata gra tylko w majtach a my w piankach, to jak im wytłumaczymy zad\sady dotyczące różnych otworów?
3. Co będzie jak nam dowalą, z czym nie tylko należy się poważnie liczyć, lecz przyjąć to za pewnik?
4. Czy jeżeli przegramy (a stanie się to na 89,983692617365%), to będzie nakręcony z naszym udziałem program TV pod tytułem " Panie Premierze- jak z tym żyć?"

Takie jakieś bardzo mieszane emocje mną targają! :lol:
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Zaproszenie na sparing Hokejowy

Postprzez Patryk » środa, 14 grudnia 2011, 13:27

PODSTAWOWE ZASADY GRY

Krążek waży około 1,2 kg.
Międzynarodowy mecz trwa 33 minuty tzn.: 2 połowy po 15 minut + 3 minuty przerwy pomiędzy nimi.
Ewentualny dodatkowy czas to 10 min. zaczyna się po 3 min przerwie po meczu głównym. Jak nikt nie strzeli to gramy do tzw. "nagłej śmierci"
Podczas dwóch ostanich minut meczu zegar jest wstrzymywany podczas każdej przerwy w grze.
Grę zaczyna się z przeciwległych końców basenu z jedną ręką na krańcu basenu.
Jest 10 członków drużyny, ale tylko 6 osób może przebywać w tym samym czasie w basenie.
Dlatego podczas oficjalnych meczów dokonuje się szybkich zmian, tak aby gra cały czas toczyła się na najwyższych obrotach.


ZASADY GRY W HOKEJA - PRZEPISY



2.1 Drużyna

2.1.1 W zawodach miedzynarodowych federacja może wystawić 12 graczy. Na mecz zgłasza 10 osób: 6 graczy w wodzie, 4 na ławce rezerwowych

5.1.1.2 Kapitan znajduje sie w każdej drużynie i tylko on może rozmawiać, lub zgłaszać sprzeciw sędziemu, w basenie znajduje się sędzia główny plus 2 pomocników sędziego.



4.1 Zasady gry

4.1.6.1 Krążek podczas gry MOŻE opierać się o palec wskazujący, podczas kiedy ręka w sposób naturalny trzyma kijek.

4.1.4 Zmiana rąk podczas kontaktu z krążkiem jest dozwolona.

4.1.4.1 Gracz może trzymać oburącz kijek, w czasie, kiedy nie ma kontaktu z krążkiem.

Jeśli gracz ma kontakt z krążkiem, wolna ręka nie może być użyta do przytrzymywania; kijka, lub ręki z kijkiem.

4.1.6 W żadnym wypadku gracz nie może dotykać wolną, lub grającą ręką krążka. Jeśli przypadkowo krążek dotknie ręki, nie będzie to uznane jako gra krążkiem, chyba że robi to celowo, umyślnie.

4.2 Czas gry

Miedzynarodowy mecz trwa 33 minuty: 2 razy po 15 min, + 3 minuty przerwy.

Dogrywka 2 razy po 5 min. i zasada "złotej bramki"

Jeśli nie padnie rostrzygająca bramka: po 1 min przerwy gra zostaje wznowiona, aż padnie bramka.

4.4.2.7 Rezerwowi siedząc na krawędzi basenu nie mogą mieć nóg ani płetw zanurzonych w wodzie.

5.3 Przewinienia, Naruszenia

5.1.1 Sędzia zauważywszy faul może zastosować przywilej korzyści, w tym wypadku faul nie miał miejsca, ale osoba powodująca faul, kiedy przerwana zostaje gra, może być przez sędziego odesłana na ławkę kar.

5.3.10 Blokowanie krążka czymkolwiek innym niż kijek

5.3.4 Więcej niż 6 zawodników z jednej drużyny w wodzie

5.3.6 Granie krążkiem wolną lub grającą ręką, dotyczy to również prowadzenie krążka palcem wskazującym (krążek może się opierać o palec, ale nie być prowadzony palcem)

5.3... Niedozwolonym jest: jakiekolwiek blokowanie, przykrywanie ciałem, lub ekwipunkiem przez przeciwnika, który nie jest w posiadaniu krążka. Sędzia może odesłać osobę powodującą faul na: 2 min, 5 min. lub na cały mecz.

6.6 Faul

6.6.2.2 Sędzia kładzie krążek, gdzie zostało popełnione przewinienie, drużyna która faulowała cofa się o 3 metry od krążka (imaginary line), na znak sędziego gra zostaje wznowiona przez drużynę poszkodowaną. Po sygnale sędziego, drużyna atakująca musi zacząć akcję w ciągu 5 sek., jeśli tego nie uczyni, krążek staje się neutralny. (tzn. obie drużyny wycofują się na 3 metry od krążka i na dany znak od sędziego startują).

6.8 Karny

Jeśli popełniony zastanie faul w obrębie 3 metrów od bramki, sędzia podyktować może rzut karny.

Krążek położony zostaje 3 metry od bramki.

Kapitan wybiera dwóch atakujących z drużyny wykonującej karnego, a kapitan drużyny broniącej wybiera 1-go gracza, który przed rozpoczęciem wykonywania karnego, musi jedną ręką trzymać krawędż basenu.

Po sygnale sędziego, drużyna atakująca musi zacząć akcję w ciągu 5 sek., jeśli tego nie uczyni, karny zostaje unieważniony.

Jeśli krążek zostanie wypchniety poza pole karne, karny zostaje unieważniony.

15.2.3.4 Rezerwowy z "ławki" zmieniając kolegę z drużyny, musi zaczekać aż ten wyjdzie z wody. Jeżeli w wodzie będzie znajdować się więcej zawodników niż powinno, na drużynę nałożona zostanie kara.

15.2.1.10 Rezerwowi wchodząc do wody mogą uczynić to skokiem "na główkę" lub "na nogi", ale NIE dozwolone jest to, jeżeli akcja odbywa się w promieniu 3 m od lini brzegu, gdzie znajdują się rezerwowi.

15.2.1.11 Rezerwowy wprowadzony do gry musi dotkąć swojej lini końcowej, np. po zdobytym golu, lub po karnym, ale nie musi tego robić jeżeli krążek jest już w grze.


za hokejpodwodny.pl
Obrazek
Patryk

Avatar użytkownika
 
Posty: 2028
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 22:38
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Zaproszenie na sparing Hokejowy

Postprzez Patryk » środa, 14 grudnia 2011, 13:28

Jak widać trochę tych zasad jest :D
a my mamy tylko jedna i tą jedyną najważniejszą. Brak zasad :P
Obrazek
Patryk

Avatar użytkownika
 
Posty: 2028
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 22:38
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Zaproszenie na sparing Hokejowy

Postprzez maciej95 » środa, 14 grudnia 2011, 15:38

Czesc wam chlopaki,

Fajna atmosfera u was panuje!!! ahh ten Hokej, panowie trzeba to rozkrecic w polsce, z tego co wiem gra sie w niego w u was, w Gdansku, Belchatowie i Wrocku nie tak zle, wydaje mi sie ze fajnie bylo by wspolnie zrobic zawody, kto wygra to wygra i dostanie medal :D Baltyckie foki z Gdansku sie ostro nakrecili trenuja od ponad roku i juz byli na dwoch miedzynarodowych mistrzostwach..we wrocku zaczelismy miesiac temu i strasznie sie nam tez podoba, wret na maxa! a belchatow od kiedy to dokladnie nie wiem ale co niedziele gramki tam tez trzaskaja..

Gdansk jest jak narazie najbardziej doswiadczona druzyna, ale wydaje mi sie ze satysfakcja bylo by ich pokonac, nie? tak wiec jestem tu u was na forum by zachecic, do sportu, frajdy, grupowego spotkania

zasady sami je znacie, a wyobrazam sobie jakis sedzia byl by tak wiec on by zadbal o porzadek :D i chyba mozna nawet bez majtek grac, nie ma zadnej reguly co do ubioru

Jestem milosnikiem tego sportu, gralem w niego sporo czasu za granica, dzis w polsce musialem ponownie ta rekawice zalorzyc :) dajcie znac z reka na sercu mam nadzieje ze bedziecie chetni dolacyc do planowanej zabawy..

Dajcie znac

Saluti!!!!! ;)

PS: ponizej filmiki ktore mam z Gdanska, Wrocka i belchatowa:

Wroclaw:
http://vimeo.com/33502136

Gdansk:
http://vimeo.com/30981169

Belchatow:
http://www.youtube.com/watch?v=8q9jUEPBDPM
maciej95

 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 14 grudnia 2011, 14:41

Re: Zaproszenie na sparing Hokejowy

Postprzez Ryszard Szwajcer » środa, 14 grudnia 2011, 15:47

Cześć Maćku!
No to teraz już będzie problem się rakiem wycofać :lol:
Do tej pory to forum było raczej kameralne i mogliśmy sobie pozwolić na szlochanie kolegom w rękaw i smarkanie w kołnierzyk koleżankom. Teraz jest już kurcze lipa, bo nie wypada.Tak cholera publicznie :lol:
Maćku- zmobilizowałeś mnie nieco, więc teraz czekam na odpowiedź moich kolegów z drużyny, czy podejmujemy rękawice, czy jeszcze musimy małe co nieco poćwiczyć, coby się kompletnie nie spultać :D

Myślę, że nasz kapitan - Matys powinien się jeszcze konkretnie wypowiedzieć, bo on to zaczął, więc niech on to....
-oczywiście rozkręci! :mrgreen:

Bo to wszystko wina Matysa! hihihi
Jeżeli szkoła, praca, mąż lub żona przeszkadzają Ci w nurkowaniu, rzuć to wszystko w diabły i zanuraj z nami!
Ryszard Szwajcer

Avatar użytkownika
 
Posty: 11565
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:54
Lokalizacja: Zabrzeg

Re: Zaproszenie na sparing Hokejowy

Postprzez matys » środa, 14 grudnia 2011, 19:29

Jak zwykle moja wina :]
a tak na poważnie to otwieram zapisy na listę zawodników:

1. Rysiek
2. Oskar
3. Patryk
4. Matys
5. Papaj
6. olo
7.
8.
9.
10.
11.
12.
XX.

co niektórych pozwoliłem sobie samemu wpisać bo wiem, że i tak nie przepuszczą takiej okazji.
Ostatnio edytowano środa, 14 grudnia 2011, 23:40 przez matys, łącznie edytowano 1 raz
matys

Avatar użytkownika
 
Posty: 150
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 17:06

Re: Zaproszenie na sparing Hokejowy

Postprzez olo » środa, 14 grudnia 2011, 23:27

pisze sie jak najbardziej :) (A będziemy nazywać sie pędzące kaloryfer ? :D)
Nie żyjąc na krawędzi zajmujesz zbyt dużo miejsca.
olo

Avatar użytkownika
 
Posty: 349
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 18:01

Re: Zaproszenie na sparing Hokejowy

Postprzez Oskar » środa, 14 grudnia 2011, 23:55

hehe będzie ogień
WELCOME TO MY WORLD, THE WORLD OF EDENSPORT
Oskar

Avatar użytkownika
 
Posty: 742
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2011, 19:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zaproszenie na sparing Hokejowy

Postprzez olo » czwartek, 15 grudnia 2011, 00:30

nazwa z tad ze kazdy z nas ma kaloryferek na brzuchu :D
Nie żyjąc na krawędzi zajmujesz zbyt dużo miejsca.
olo

Avatar użytkownika
 
Posty: 349
Dołączył(a): piątek, 1 kwietnia 2011, 18:01

Następna strona

  

Powrót do Inne szaleństwa z EdenSport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron